Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse experts buigen zich over boostershots Janssen-vaccin

Amerikaanse experts buigen zich over boostershots Janssen-vaccin

WASHINGTON (ANP) - Onafhankelijke experts die de Amerikaanse gezondheidsdienst FDA adviseren, buigen zich over de vraag of Amerikanen die zijn gevaccineerd met het coronavaccin van het Nederlandse Janssen in aanmerking moeten komen voor een boostershot. Daar wordt ook over gestemd.

De uitkomst van die stemming is niet bindend, maar het advies van de gezondheidsexperts weegt wel zwaar. De FDA moet uiteindelijk besluiten of de aanbeveling wordt overgenomen. Dat gebeurt doorgaans binnen enkele dagen.

Bij de discussie over de boostershots zijn meerdere instanties betrokken. Adviseurs van het Centrum voor ziektecontrole en Preventie (CDC) bespreken het uiteindelijke besluit van de FDA naar verwachting volgende week. Die onafhankelijke experts gaan dan ook weer stemmen over hun aanbevelingen.

Als boostershots worden goedgekeurd, komt het CDC met richtlijnen over welke groepen in aanmerking moeten komen voor zo'n extra prik. Het duurt volgens Amerikaanse media nog minstens een week voordat er een definitieve aanbeveling ligt. Die moet dan worden overgenomen door staten.

In de Verenigde Staten zijn ongeveer 187 miljoen mensen volledig gevaccineerd tegen het coronavirus, van wie er zo'n 15 miljoen het Janssen-vaccin hebben gekregen. Daar krijgen mensen momenteel een enkele prik van, terwijl bij andere vaccins twee doses moeten worden toegediend voordat mensen volledig zijn gevaccineerd.

Janssen zelf meldde eind september op basis van eigen onderzoek dat een tweede prik van het vaccin de effectiviteit flink verhoogt. Na twee prikken zou dan 94 procent zijn beschermd tegen "matige tot ernstige" ziekte. Uit Amerikaans onderzoek kwam later naar voren dat een booster van Moderna of Pfizer/BioNTech tot een sterkere afweerreactie zou leiden.

Meer uit Buitenland

Poetin: Oekraïne heeft doos van Pandora geopend met aanvallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft met luchtaanvallen op economische doelen in Rusland een doos van Pandora geopend, volgens president Vladimir Poetin. Rusland beantwoordt dat volgens hem met doelgerichte aanvallen op Oekraïne. "Het regime in Kyiv wil onze economie beschadigen, maar heeft een doos van Pandora geopend. Verwacht een antwoord waarmee de meest gevoelige sectoren van de economie doelwit zijn", aldus Poetin.

4 uur geleden
EU stuurt blushelikopters naar Servië voor natuurbrand

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie stuurt blushelikopters en brandweerlieden naar Servië om te helpen bij het bestrijden van een grote natuurbrand. Eerder deze week vroeg de kandidaat-lidstaat nog hulp aan Rusland, wat niet werd gewaardeerd door de Europese Commissie.

5 uur geleden
Frankrijk levert extra luchtafweer aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Oekraïne krijgt na een nieuwe nacht met dodelijke Russische luchtaanvallen meer luchtafweer van Frankrijk. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Franse evenknie Emmanuel Macron en die zegde hem toe meer raketten te leveren, meldden beiden op X.

7 uur geleden
Omgekomen slachtoffer aanval op Zweedse school was meisje van 17

FAGERSTA (ANP/AFP) - Het omgekomen slachtoffer door de aanval op een Zweedse middelbare school vrijdag ten noordwesten van Stockholm was een 17-jarig meisje. De politie heeft dit bekendgemaakt. Eerder werd duidelijk dat een persoon de aanval door een ex-scholier met een zwaard niet had overleefd. Er zijn drie gewonden gevallen.

9 uur geleden
Iran laat Iraakse olietankers door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft bekendgemaakt dat het een aantal Iraakse olietankers een veilige tocht door de Straat van Hormuz heeft gegarandeerd. De belofte volgt op een bezoek afgelopen week van de Iraanse parlementsvoorzitter Bagher Ghalibaf aan Bagdad. Het Iraanse staatspersbureau IRNA vermeldt niet om hoeveel tankers het gaat.

10 uur geleden
Duitse buitenlandminister: Oekraïne zal winnen van Rusland

KYIV (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Johann Wadephul, is op bezoek in Kyiv. "We staan achter Oekraïne. We steunen het. Het zal dit militaire conflict winnen", zei hij na aankomst met een speciale trein, over de oorlog met Rusland.

15 uur geleden
Britse Larry the Cat geeft teken van leven

LONDEN (ANP) - Larry the Cat, de kat die bij de Britse premier woont op 10 Downing Street in Londen, is niet dood. Dat wordt gemeld op het X-account van het dier. Eerder bracht het nieuwsmedium Politics UK naar buiten dat Larry was overleden, maar dat is inmiddels gerectificeerd.

16 uur geleden