Amerikaanse experts buigen zich over boostershots Janssen-vaccin
WASHINGTON (ANP) - Onafhankelijke experts die de Amerikaanse gezondheidsdienst FDA adviseren, buigen zich over de vraag of Amerikanen die zijn gevaccineerd met het coronavaccin van het Nederlandse Janssen in aanmerking moeten komen voor een boostershot. Daar wordt ook over gestemd.
De uitkomst van die stemming is niet bindend, maar het advies van de gezondheidsexperts weegt wel zwaar. De FDA moet uiteindelijk besluiten of de aanbeveling wordt overgenomen. Dat gebeurt doorgaans binnen enkele dagen.
Bij de discussie over de boostershots zijn meerdere instanties betrokken. Adviseurs van het Centrum voor ziektecontrole en Preventie (CDC) bespreken het uiteindelijke besluit van de FDA naar verwachting volgende week. Die onafhankelijke experts gaan dan ook weer stemmen over hun aanbevelingen.
Als boostershots worden goedgekeurd, komt het CDC met richtlijnen over welke groepen in aanmerking moeten komen voor zo'n extra prik. Het duurt volgens Amerikaanse media nog minstens een week voordat er een definitieve aanbeveling ligt. Die moet dan worden overgenomen door staten.
In de Verenigde Staten zijn ongeveer 187 miljoen mensen volledig gevaccineerd tegen het coronavirus, van wie er zo'n 15 miljoen het Janssen-vaccin hebben gekregen. Daar krijgen mensen momenteel een enkele prik van, terwijl bij andere vaccins twee doses moeten worden toegediend voordat mensen volledig zijn gevaccineerd.
Janssen zelf meldde eind september op basis van eigen onderzoek dat een tweede prik van het vaccin de effectiviteit flink verhoogt. Na twee prikken zou dan 94 procent zijn beschermd tegen "matige tot ernstige" ziekte. Uit Amerikaans onderzoek kwam later naar voren dat een booster van Moderna of Pfizer/BioNTech tot een sterkere afweerreactie zou leiden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.
10 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
7 uur geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
8 uur geleden