Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse experts buigen zich over boostershots Janssen-vaccin

Amerikaanse experts buigen zich over boostershots Janssen-vaccin

WASHINGTON (ANP) - Onafhankelijke experts die de Amerikaanse gezondheidsdienst FDA adviseren, buigen zich over de vraag of Amerikanen die zijn gevaccineerd met het coronavaccin van het Nederlandse Janssen in aanmerking moeten komen voor een boostershot. Daar wordt ook over gestemd.

De uitkomst van die stemming is niet bindend, maar het advies van de gezondheidsexperts weegt wel zwaar. De FDA moet uiteindelijk besluiten of de aanbeveling wordt overgenomen. Dat gebeurt doorgaans binnen enkele dagen.

Bij de discussie over de boostershots zijn meerdere instanties betrokken. Adviseurs van het Centrum voor ziektecontrole en Preventie (CDC) bespreken het uiteindelijke besluit van de FDA naar verwachting volgende week. Die onafhankelijke experts gaan dan ook weer stemmen over hun aanbevelingen.

Als boostershots worden goedgekeurd, komt het CDC met richtlijnen over welke groepen in aanmerking moeten komen voor zo'n extra prik. Het duurt volgens Amerikaanse media nog minstens een week voordat er een definitieve aanbeveling ligt. Die moet dan worden overgenomen door staten.

In de Verenigde Staten zijn ongeveer 187 miljoen mensen volledig gevaccineerd tegen het coronavirus, van wie er zo'n 15 miljoen het Janssen-vaccin hebben gekregen. Daar krijgen mensen momenteel een enkele prik van, terwijl bij andere vaccins twee doses moeten worden toegediend voordat mensen volledig zijn gevaccineerd.

Janssen zelf meldde eind september op basis van eigen onderzoek dat een tweede prik van het vaccin de effectiviteit flink verhoogt. Na twee prikken zou dan 94 procent zijn beschermd tegen "matige tot ernstige" ziekte. Uit Amerikaans onderzoek kwam later naar voren dat een booster van Moderna of Pfizer/BioNTech tot een sterkere afweerreactie zou leiden.

Meer uit Buitenland

Branden in Indonesië gevaar voor ernstig bedreigde orang-oetan

JAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.

52 minuten geleden
Overstromingsgevaar in Bangkok door hevige regen

BANGKOK (ANP/AFP) - Sinds donderdagmiddag regent het zo hard in de Thaise hoofdstad Bangkok dat de autoriteiten een officiële overstromingsramp hebben uitgeroepen. De rampenstatus geldt voor alle vijftig districten van Bangkok, waar onophoudelijke regen hevige overstromingen veroorzaakt.

2 uur geleden
TikTok schikt in zaak Alabama en stelt limieten in voor kinderen

MONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.

4 uur geleden
WSJ: Trump weigert Iraans voorstel voor staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

5 uur geleden
Iran: Hormuz heropent aan einde van zevendaags plan

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.

8 uur geleden
Online gokken per direct verboden in Brazilië

BRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.

8 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren na vonnis Kosovotribunaal

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.

10 uur geleden