Amerikaanse ex-presidenten prijzen mensenrechtenactivist Lewis
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Drie Amerikaanse ex-presidenten hebben de onlangs overleden mensenrechtenactivist John Lewis geprezen tijdens een uitvaartdienst in een kerk in Atlanta. George Bush, Bill Clinton en Barack Obama spraken hun waardering uit voor de zwarte politicus, die zijn leven lang streed voor gelijke rechten. De voormalige leiders riepen burgers op het voorbeeld van Lewis te volgen.
President Trump was niet aanwezig. Hij had ook al geen bezoek aan Lewis gebracht toen die was opgebaard in het parlementsgebouw in Washington, het Capitool. Het opbaren was een bijzonder eerbetoon voor het parlementslid, ooit metgezel van activist Martin Luther King. Lewis stierf in een tijd van onrust en massale protesten tegen racisme en politiegeweld, na de dood van een zwarte man door agenten.
Obama bekritiseerde tijdens zijn toespraak het besluit van de Republikein Trump om nationale troepen te sturen naar enkele steden die door diens politieke rivalen, de Democraten, worden bestuurd. De ex-president, ook Democraat, sprak over agenten die "traangas en wapenstok gebruiken tegen vreedzame demonstranten."
Lewis zat sinds 1987 voor de Democraten in het parlement. Hij was in het verleden talloze keren mishandeld en gearresteerd tijdens zijn geweldloze strijd tegen rassenscheiding en onrechtvaardigheid. Hij stierf op 17 juli op 80-jarige leeftijd aan alvleesklierkanker.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.
1 uur geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
2 uur geleden