Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse ex-presidenten prijzen mensenrechtenactivist Lewis

Amerikaanse ex-presidenten prijzen mensenrechtenactivist Lewis

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Drie Amerikaanse ex-presidenten hebben de onlangs overleden mensenrechtenactivist John Lewis geprezen tijdens een uitvaartdienst in een kerk in Atlanta. George Bush, Bill Clinton en Barack Obama spraken hun waardering uit voor de zwarte politicus, die zijn leven lang streed voor gelijke rechten. De voormalige leiders riepen burgers op het voorbeeld van Lewis te volgen.

President Trump was niet aanwezig. Hij had ook al geen bezoek aan Lewis gebracht toen die was opgebaard in het parlementsgebouw in Washington, het Capitool. Het opbaren was een bijzonder eerbetoon voor het parlementslid, ooit metgezel van activist Martin Luther King. Lewis stierf in een tijd van onrust en massale protesten tegen racisme en politiegeweld, na de dood van een zwarte man door agenten.

Obama bekritiseerde tijdens zijn toespraak het besluit van de Republikein Trump om nationale troepen te sturen naar enkele steden die door diens politieke rivalen, de Democraten, worden bestuurd. De ex-president, ook Democraat, sprak over agenten die "traangas en wapenstok gebruiken tegen vreedzame demonstranten."

Lewis zat sinds 1987 voor de Democraten in het parlement. Hij was in het verleden talloze keren mishandeld en gearresteerd tijdens zijn geweldloze strijd tegen rassenscheiding en onrechtvaardigheid. Hij stierf op 17 juli op 80-jarige leeftijd aan alvleesklierkanker.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet donderdag Oekraïense delegatie in Miami

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.

28 minuten geleden
Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

4 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

4 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

7 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

11 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

12 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

13 uur geleden