Amerikaanse economie groeit fors, maar minder dan verwacht
WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het tweede kwartaal met 1,6 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Ondanks die forse stijging, lijkt dit een tegenvaller. Economen hadden in doorsnee op nog sterkere groei gerekend dankzij versoepelingen van coronaregels die door grootscheepse vaccinatiecampagnes mogelijk waren.
Kenners die persbureau Bloomberg heeft gepeild verwachtten in doorsnee een stijging van het bruto binnenlands product (bbp) van 2,1 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal.
De groei van 's werelds grootste economie had volgens het Amerikaanse Bureau of Economic Analysis alles te maken met de heropening van grote delen van de samenleving. Eetgelegenheden, bars en hotels konden weer gasten ontvangen. Dat zorgde ervoor dat consumenten het geld weer meer konden laten rollen in die sectoren, in plaats van het oppotten tijdens lockdowns.
Coronasteun
Daarnaast gaven Amerikaanse staten en lokale overheden meer uit en werd er meer geïnvesteerd. Daarbij hielp het dat Washington deze lagere overheden veel coronasteun bood en bedrijven speciale leningen konden krijgen. Dankzij de solide economische groei is het Amerikaanse bbp, dus de totale waarde van alle goederen en diensten die in het land worden geproduceerd, weer op het niveau van voor de coronacrisis.
Voor het eerste kwartaal meldde het Bureau of Economic Analysis 1,5 procent economische groei ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat is iets minder dan het statistiekbureau bij eerdere ramingen meldde.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.
23 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.
43 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.
2 uur geleden