Amerikaanse economie groeide toch iets minder hard
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse economie is in de laatste maanden van vorig jaar toch iets minder hard gegroeid dan eerder gedacht. Bij een tweede raming meldde de Amerikaanse overheid een groei van 2,7 procent tegenover 2,9 procent bij de eerste schatting. De lagere groei had te maken met minder hoge uitgaven door consumenten dan eerder gemeld.
Het groeicijfer voor de Amerikaanse economie lijkt hoog vergeleken met hoe de meeste Europese landen hun groei berekenen. Dat komt omdat de VS het cijfer annualiseren. Dat houdt in dat ze het kunstmatig doortrekken alsof de groei een heel jaar op hetzelfde niveau blijft. De groei van 2,7 procent komt volgens de methode die in Nederland wordt gehanteerd overeen met een kleine 0,7 procent groei.
De groei van de Amerikaanse economie over heel 2022 veranderde niet door de kleine bijstelling. Die bleef op 2,1 procent.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.
1 uur geledenERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
5 uur geleden