Amerikaanse economie groeide toch iets minder hard
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse economie is in de laatste maanden van vorig jaar toch iets minder hard gegroeid dan eerder gedacht. Bij een tweede raming meldde de Amerikaanse overheid een groei van 2,7 procent tegenover 2,9 procent bij de eerste schatting. De lagere groei had te maken met minder hoge uitgaven door consumenten dan eerder gemeld.
Het groeicijfer voor de Amerikaanse economie lijkt hoog vergeleken met hoe de meeste Europese landen hun groei berekenen. Dat komt omdat de VS het cijfer annualiseren. Dat houdt in dat ze het kunstmatig doortrekken alsof de groei een heel jaar op hetzelfde niveau blijft. De groei van 2,7 procent komt volgens de methode die in Nederland wordt gehanteerd overeen met een kleine 0,7 procent groei.
De groei van de Amerikaanse economie over heel 2022 veranderde niet door de kleine bijstelling. Die bleef op 2,1 procent.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
25 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
3 uur geleden