Amerikaanse economie groeide toch iets minder hard
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse economie is in de laatste maanden van vorig jaar toch iets minder hard gegroeid dan eerder gedacht. Bij een tweede raming meldde de Amerikaanse overheid een groei van 2,7 procent tegenover 2,9 procent bij de eerste schatting. De lagere groei had te maken met minder hoge uitgaven door consumenten dan eerder gemeld.
Het groeicijfer voor de Amerikaanse economie lijkt hoog vergeleken met hoe de meeste Europese landen hun groei berekenen. Dat komt omdat de VS het cijfer annualiseren. Dat houdt in dat ze het kunstmatig doortrekken alsof de groei een heel jaar op hetzelfde niveau blijft. De groei van 2,7 procent komt volgens de methode die in Nederland wordt gehanteerd overeen met een kleine 0,7 procent groei.
De groei van de Amerikaanse economie over heel 2022 veranderde niet door de kleine bijstelling. Die bleef op 2,1 procent.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
21 minuten geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
4 uur geleden