Amerikaanse economie groeide harder dan eerder gedacht
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal sterker gegroeid dan eerder werd aangenomen. Dat het cijfer naar boven is bijgesteld komt doordat consumenten meer uitgaven, met name aan diensten zoals de horeca en reizen. Ook bedrijven in de Verenigde Staten investeerden meer.
Uit de nieuwe cijfers komt een groei van 3,2 procent op zogeheten geannualiseerde basis naar voren, wat overeenkomt met een groei van 0,8 procent ten opzichte van het tweede kwartaal. Bij een eerdere raming was de groei van 's werelds grootste economie 2,9 procent op geannualiseerde basis.
De nieuwe bijstelling geeft weer dat de Amerikaanse economie er goed voorstaat ondanks de hoge inflatie. Ook een belangrijke inflatiegraadmeter ging omhoog. Dat zal de Federal Reserve steunen in het aangekondigde beleid van verdere renteverhogingen.
De Amerikaanse centrale bank kwam vorige week met een minder grote renteverhoging op de proppen, maar zei wel dat de rente verder op moest worden gevoerd dan de meeste economen hadden gedacht om de inflatie onder controle te krijgen.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.
5 uur geleden