Amerikaanse dichter en schrijver Ferlinghetti (101) overleden
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse schrijver en dichter Lawrence Ferlinghetti is op 101-jarige leeftijd overleden. Hij was nauw betrokken bij de invloedrijke zogenoemde beatgeneration van schrijvers in de jaren vijftig en zestig, zoals Jack Kerouac, Allen Ginsberg en William S. Burroughs. Als zijn bekendste werk geldt de gedichtenbundel A Coney Island of the Mind (1958).
Volgens Wikipedia is veel werk van Ferlinghetti op muziek gezet door bekende popartiesten zoals Bob Dylan. Tijdens het laatste optreden van The Band in 1976, verfilmd door Martin Scorsese in The Last Waltz, droeg hij een gedicht voor.
Ferlinghetti stierf thuis in San Francisco, waar hij vanuit zijn boekenzaak City Lights "generaties van schrijvers en kunstenaars" inspireerde, aldus persbureau Reuters. Hij was ook kunstschilder en politiek activist.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
37 minuten geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.
51 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.
1 uur geledenMADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
6 uur geleden