
Amerikaanse Delta Air Lines compenseert uitstoot volledig
ATLANTA (ANP) - Delta Air Lines wordt vanaf maart CO2-neutraal. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij doet dat door de uitstoot van haar vliegtuigen volledig te compenseren.
Delta Air Lines trekt daarvoor 1 miljard dollar uit in de komende tien jaar. Dat geld wordt gebruikt voor initiatieven die CO2 uit de atmosfeer halen, als het planten van bossen of herstellen van grasvlaktes. Daarnaast investeert de Amerikaanse vliegonderneming in technologie die emissies omlaag brengt. Verder wordt waar mogelijk de vloot gemoderniseerd met efficiëntere vliegtuigen of minder vervuilende brandstoffen.
Delta Air Lines is naar eigen zeggen de eerste vliegmaatschappij ter wereld die op nettobasis binnenkort geen CO2 meer uitstoot. Het Engelse easyJet kondigde eind vorig jaar wel al aan de CO2-uitstoot van al zijn passagiers te compenseren.
Hoog op de agenda
Onlangs kwamen olieconcerns Repsol en BP met beloftes om over dertig jaar de netto-uitstoot naar nul te brengen.
Het klimaat staat hoog op de agenda bij veel bedrijven. Veel investeerders, zoals de grootste vermogensbeheerder ter wereld BlackRock, stellen steeds meer milieueisen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe ronde van zogenoemde straftarieven aangekondigd op een breed scala aan geïmporteerde goederen. De Verenigde Staten zouden lijden onder "grootschalige overstroming door deze producten vanuit andere landen", zei Trump op Truth Social.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Dit vernam de Duitse krant Handelsblatt van hooggeplaatste ambtenaren in Brussel. Volgens de krant gaat het om een reactie op de golf aan goedkope importen uit China.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag een presidentieel besluit ondertekend waarin hij verklaart dat het plan om TikToks Amerikaanse activiteiten te verkopen aan Amerikaanse en internationale investeerders voldoet aan de eisen van een wet uit 2024. Die wet stelde dat de populaire video-app verboden zou worden in de Verenigde Staten tenzij de Chinese eigenaren deze zouden verkopen. Dit werd besloten uit veiligheidsoverwegingen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maakten zich zorgen dat de verrassend sterke economische cijfers van donderdag de Federal Reserve voorzichtiger zullen maken met het verlagen van de rente.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen (VW) beperkt zijn productie en legt twee Duitse fabrieken tijdelijk stil. Het Duitse autoconcern heeft er last van dat de vraag naar elektrische auto's langzamer groeit dan verwacht.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Google krijgt waarschijnlijk in de komende maanden een tweede grote boete onder de nieuwe Europese regels voor techbedrijven. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese Commissie zou bezig zijn met het opstellen van een besluit.
10 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Amazon schikt Amerikaanse beschuldigingen over misleidende praktijken bij zijn Prime-abonnementsdienst voor 2,5 miljard dollar. De Federal Trade Commission (FTC), een belangrijke toezichthouder in de VS, betichtte Amazon ervan dat gebruikers werden aangemeld voor het abonnement zonder dat ze hiervoor duidelijk toestemming hadden gegeven.
11 uur geleden