Amerikaanse defensieminister heeft Covid-19
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Covid-19, meldt hij zelf via een persverklaring. Lloyd Austin zegt zondagochtend (lokale tijd) een test aangevraagd te hebben omdat hij dit weekend milde symptomen ontwikkelde. Hij blijft minstens vijf dagen in quarantaine en gaat proberen, afhankelijk van hoe de ziekte verloopt, op afstand deel te nemen aan overleggen.
Austin zag president Joe Biden voor het laatst op 21 december, een week voordat Austin symptomen ontwikkelde. De minister had die ochtend nog negatief getest. Afgelopen donderdag was hij voor het laatst in het Pentagon, het Amerikaanse ministerie van Defensie, waar hij met een aantal werknemers overlegde. Ze droegen allen een mondkapje en hielden afstand van elkaar.
Austin is volledig gevaccineerd en ontving in oktober een boosterprik. "De infectie verloopt daardoor een stuk milder dan anders het geval zou zijn geweest. Daar ben ik dankbaar voor. De vaccins werken en blijven een medische vereiste voor ons militaire personeelsbestand."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
28 minuten geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.
5 uur geleden