Amerikaanse defensieminister bezoekt Oekraïne
KYIV (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Lloyd Austin is maandag in Oekraïne aangekomen. Hij heeft in Kyiv ontmoetingen met Oekraïense leiders. Het doel van het bezoek is om de Amerikaanse solidariteit te tonen.
"Ik ben hier vandaag om een belangrijke boodschap over te brengen", laat de minister via berichtendienst X weten. "De Verenigde Staten zullen achter Oekraïne blijven staan bij zijn gevechten tegen de Russische agressie, zowel nu als in de toekomst." Het Pentagon meldt dat de minister in Kyiv duidelijk zal maken dat de VS Oekraïne van de veiligheidshulp zullen voorzien die het land nodig heeft om zichzelf te verdedigen.
Austins reis naar Oekraïne was om veiligheidsredenen niet van tevoren aangekondigd. Het is zijn tweede bezoek aan het land sinds het begin van de Russische invasie in februari 2022.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
6 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.
3 uur geledenNUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".
4 uur geleden