Amerikaanse defensiehelikopter neergestort, vijf mariniers vermist
SAN DIEGO (ANP) - Een op dinsdag vermist geraakt militaire helikopter van het Amerikaanse leger is woensdagochtend in het zuiden van de staat Californië gevonden, maar van de vijf inzittende mariniers is geen spoor te bekennen. Dit heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt.
De vijf mariniers vertrokken dinsdag in een CH-53E Super Stallion-helikopter vanaf de Creech Air Force Base, in de staat Nevada. Ze waren op weg naar de Miramar Air Force Base, in het zuiden van Californië, maar raakten onderweg vermist. De helikopter werd woensdag gelokaliseerd in de Pine Valley in Californië, een berggemeente in het zuiden van de staat.
Sindsdien is de zoektocht naar de mariniers aan de gang, maar deze wordt bemoeilijkt door de lastig toegankelijke regio. In het bergachtige gebied in het zuiden van Californië valt op het moment veel sneeuw en is het koud.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
11 uur geleden