Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse cryptobeurs Coinbase registreert zich bij DNB

Amerikaanse cryptobeurs Coinbase registreert zich bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse handelsplatform voor handel in cryptomunten Coinbase heeft zich geregistreerd bij De Nederlandsche Bank (DNB). Sinds het voorjaar van 2020 is het voor aanbieders van diensten rond cryptomunten in Nederland verplicht om zich te registreren bij de centrale bank. Coinbase noemt zichzelf de eerste grote internationale speler in de cryptobranche die een Nederlandse registratie op zak heeft.

DNB voerde de registratieverplichting voor cryptobedrijven in om iets te doen tegen witwassen en de financiering van terrorisme via crypto's. Bij hun aanmelding moeten bedrijven kunnen aantonen dat ze voldoen aan antiwitwaswetten en sanctiewetgeving.

Bedrijven die in Nederland diensten verlenen rond cryptomunten als bitcoin, ethereum of tether zonder zich te registreren riskeren boetes. Zo kreeg Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, afgelopen zomer een boete van 3,3 miljoen euro omdat het in Nederland actief was zonder de verplichte registratie.

Dat Coinbase zich bij DNB heeft geregistreerd betekent overigens niet dat het platform wordt gecontroleerd op zaken als financiële stabiliteit of risico's. De Autoriteit Financiële Markten houdt ook geen toezicht op Coinbase. Het Amerikaanse bedrijf benadrukt dan ook dat consumenten geen specifieke bescherming genieten tegen verliezen via de cryptohandel.

Meer uit Financieel

Russen potten meer cash op nu oorlog met Oekraïne dichterbij komt

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.

37 minuten geleden
Amsterdam-Rijnkanaal blijft in nacht toch open voor scheepvaart

UTRECHT (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.

53 minuten geleden
Airbus levert minder A330neo-toestellen af om kwaliteitsprobleem

BLAGNAC (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft te maken gehad met een kwaliteitsprobleem aan zijn A330neo-toestellen, waardoor de afgelopen drie maanden bijna geen vliegtuigen van dit type zijn afgeleverd. Airbus meldt aan persbureau Bloomberg dat de oorzaak van het probleem inmiddels is vastgesteld en dat de leveringen zijn hervat.

2 uur geleden
Klarna overtuigt Kifid dat wanbetalers geen verdienmodel zijn

DEN HAAG (ANP) - Inkomsten als gevolg van wanbetaling, bijvoorbeeld uit incassokosten, zijn geen onderdeel van het verdienmodel van achterafbetalingsdienst Klarna. De geschillencommissie van financieel klachteninstituut Kifid is voor het eerst tot die conclusie gekomen na een uitgebreid betoog van Klarna.

2 uur geleden
Rechtszaak tegen Apple in VK om apptrackingfunctie

LONDEN (ANP/RTR) - App-ontwikkelaars hebben Apple in Londen voor de rechter gedaagd. De zaak draait om de apptrackingfunctie van het Amerikaanse techbedrijf. Die houdt in dat apps de gebruiker om toestemming moeten vragen voordat ze die gebruiker op websites of in apps van derden kunnen volgen.

2 uur geleden
Onderzoeksinstituten positiever over Duitse economie dit jaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economische onderzoeksinstituten Ifo en IfW hebben de groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor 2026 stevig verhoogd. De verhogingen volgen op een sterker dan verwachte groei van de grootste economie van Europa in het tweede kwartaal.

4 uur geleden
DNB begint met reorganisatie, 290 banen verdwijnen

AMSTERDAM (ANP) - Bij De Nederlandsche Bank (DNB) komen ongeveer 290 voltijdsbanen te vervallen als onderdeel van een vorig jaar aangekondigde reorganisatie. Dat bevestigt een woordvoerder van de centrale bank na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De meeste banen zullen verdwijnen door natuurlijk verloop, maar gedwongen ontslagen zijn "onvermijdelijk".

4 uur geleden