Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse crypto-app stopt diensten na financiële malaise

Amerikaanse crypto-app stopt diensten na financiële malaise

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handels-app voor cryptomunten, Voyager Digital, verleent voorlopig geen diensten meer. De beslissing volgt op leningen aan een investeringsfonds die het bedrijf niet terugbetaald kreeg.

Het is bij Voyager tot nader order niet meer mogelijk te handelen in cryptomunten. Daarnaast kunnen klanten geen tegoeden meer opnemen of storten. Volgens topman Stephen Ehrlich was het "een enorm moeilijke beslissing" voor het bedrijf. "Maar we vinden dit de juiste stap gezien de huidige marktomstandigheden."

Populaire cryptomunten zijn de laatste maanden sterk in waarde gedaald, wat wordt toegeschreven aan stijgende rentes. De bitcoin is nu minder dan 20.000 dollar waard, terwijl 's werelds meest verhandelde digitale munt het jaar nog begon met een waarde van bijna 48.000 dollar.

Daarnaast deelde de crash van twee stablecoins een klap uit aan het vertrouwen in de cryptomarkt. De waarde van deze digitale munten staat doorgaans gelijk aan die van traditionele valuta, maar de stablecoins Luna en Terra stortten toch in.

Bij Voyager werd de financiële situatie nijpend na een lening aan de crypto-investeerder Three Arrows Capital. Dit hedgefonds leende circa 675 miljoen dollar aan cryptomunten van een dochteronderneming van Voyager, maar blijft nu in gebreke.

Meer uit Financieel

Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

26 minuten geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.

38 minuten geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

51 minuten geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

2 uur geleden
Albert Heijn rust externe beveiligers uit met bodycams

ZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.

2 uur geleden