Amerikaanse crypto-app stopt diensten na financiële malaise
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handels-app voor cryptomunten, Voyager Digital, verleent voorlopig geen diensten meer. De beslissing volgt op leningen aan een investeringsfonds die het bedrijf niet terugbetaald kreeg.
Het is bij Voyager tot nader order niet meer mogelijk te handelen in cryptomunten. Daarnaast kunnen klanten geen tegoeden meer opnemen of storten. Volgens topman Stephen Ehrlich was het "een enorm moeilijke beslissing" voor het bedrijf. "Maar we vinden dit de juiste stap gezien de huidige marktomstandigheden."
Populaire cryptomunten zijn de laatste maanden sterk in waarde gedaald, wat wordt toegeschreven aan stijgende rentes. De bitcoin is nu minder dan 20.000 dollar waard, terwijl 's werelds meest verhandelde digitale munt het jaar nog begon met een waarde van bijna 48.000 dollar.
Daarnaast deelde de crash van twee stablecoins een klap uit aan het vertrouwen in de cryptomarkt. De waarde van deze digitale munten staat doorgaans gelijk aan die van traditionele valuta, maar de stablecoins Luna en Terra stortten toch in.
Bij Voyager werd de financiële situatie nijpend na een lening aan de crypto-investeerder Three Arrows Capital. Dit hedgefonds leende circa 675 miljoen dollar aan cryptomunten van een dochteronderneming van Voyager, maar blijft nu in gebreke.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
12 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
12 uur geleden