Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse congresleden besmet met coronavirus

Amerikaanse congresleden besmet met coronavirus

WASHINGTON (ANP) - Twee leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hebben woensdag bekendgemaakt besmet te zijn met het nieuwe coronavirus. Het gaat om Republikein Mario Diaz-Balart en de Democraat Ben McAdams.

Congreslid Mario Diaz-Balart kwam woensdag in een verklaring als eerste naar buiten met het nieuws over zijn infectie met de longziekte en werd daarmee het eerste lid van het congres dat besmetting opliep. Hij liet weten sinds zaterdag in quarantaine te zitten in zijn appartement in Washington nadat hij koorts en hoofdpijn kreeg. Uit een test bleek dat Diaz-Balart besmet is. "Ik wil iedereen laten weten dat ik me een stuk beter voel", aldus de politicus.

Later die woensdag bracht McAdams via zijn Twitteraccount het bericht dat ook hij positief getest heeft op het virus. Hij keerde zaterdag terug uit Washington met 'milde verkoudheidssymptomen' en ging direct in thuisisolatie. Zijn klachten verergerden en hij kreeg koorts, een droge hoest en ademhalingsproblemen. Daarop schakelde het congreslid uit de staat Utah zijn huisarts in. Die adviseerde hem zich te laten testen. "Vandaag heb ik te horen dat het resultaat positief is."

Meer uit Buitenland

Canada en Turkije halen banden aan bij bezoek Carney aan Erdogan

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Canada en Turkije gaan meer met elkaar samenwerken, vooral op het gebied van handel, energie en defensie. De Canadese premier Mark Carney was op bezoek bij de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de nauwere samenwerking te bezegelen.

22 minuten geleden
Studentenprotest in Parijs mag van rechter toch doorgaan

PARIJS (ANP) - Een studentenprotest in de binnenstad van Parijs mag donderdag toch doorgaan. Een rechter heeft het verbod opgeschort, schrijven Franse media. Het protest moest om 14.00 uur van start gaan, maar werd rond dat tijdstip goedgekeurd. Volgens Le Parisien is de mars van de studentenbeweging Interfac inmiddels begonnen.

3 uur geleden
Zelensky beticht Rusland van inzet clustermunitie tegen Kyiv

KYIV (ANP) - Bij de nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne zijn drie ballistische raketten met clustermunitie ingezet. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Dergelijke munitie springt open voordat ze inslaat, om uiteen te vallen in meerdere kleinere springkoppen en zo meer schade aan te richten.

3 uur geleden
Versterking Frontex baart deel Europarlementariërs grote zorgen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie presenteert komende week haar nieuwe voorstel voor versterking van de EU-grensbewakingsdienst Frontex. De Groenen maken zich grote zorgen over wat er tot nu toe over bekend is, onder wie de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (PRO). Zij waarschuwt op voorhand voor de schending van het EU-recht en de mensenrechten als Frontex een stevigere rol krijgt bij het uitzetten van afgewezen asielzoekers naar landen buiten de EU.

3 uur geleden
Zwitserland en Oostenrijk bevestigen vrijlating ontvoerde vrouwen

BENGHAZI (ANP/AFP) - Een Zwitserse en Oostenrijkse vrouw die meer dan anderhalf jaar geleden werden ontvoerd in Niger, zijn vrijgelaten. Dit meldden de Zwitserse en Oostenrijkse autoriteiten. De 69-jarige Zwitserse Claudia Abbt en de 76-jarige Oostenrijkse Eva Gretzmacher zouden in de Libische stad Benghazi zijn aangekomen.

4 uur geleden
Macron verbiedt demonstraties door andere partijen dan vakbonden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron verbiedt komende dagen demonstraties die niet zijn georganiseerd door vakbonden. Dat zegt het Franse staatshoofd na afloop van een ingelaste veiligheidsraad. Hij voegt eraan toe dat zijn regering "conclusies trekt" na de uit de hand gelopen demonstraties van afgelopen weekend.

5 uur geleden
Lyon verbiedt alle protesten zaterdag om onrust te voorkomen

LYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.

5 uur geleden