Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse computerfabrikant HP wil met Xerox praten over fusie

Amerikaanse computerfabrikant HP wil met Xerox praten over fusie

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse computer- en printerfabrikant HP Inc gaat voor 15 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Met die stap wil het bedrijf zijn aandeelhouders paaien, die ook een overnamebod van branchegenoot Xerox overwegen. Tegelijkertijd liet HP voor het eerst weten te willen praten met Xerox over een samengaan. Dat moet dan wel op de voorwaarden van HP gebeuren.

HP houdt vol dat het bod van Xerox, dat door de concernleiding is afgewezen, te laag is. Volgens HP levert een combinatie bovendien minder kostenbesparingen op dan Xerox verwacht, niet 2 miljard maar 'slechts' 1 miljard dollar per jaar. HP wierp vorige week een beschermingsconstructie op tegen de vijandige toenadering van Xerox.

HP verwacht in het lopende boekjaar meer winst te maken dan het concern eerder had verwacht. HP gaat nog dieper in de kosten snijden, vooral door banen te schrappen. In het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar zakte de omzet licht tot 14,6 miljard dollar op jaarbasis. De nettowinst bedroeg 678 miljoen dollar tegen 803 miljoen dollar een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

52 minuten geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

1 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

1 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

5 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

5 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

6 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

6 uur geleden