Amerikaanse burger gedood in bezet Palestijns gebied
TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - In Jericho op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever is een Israëliër gedood die ook Amerikaans burger was. De man werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, en overleed daar aan zijn verwondingen.
De Amerikaanse regering veroordeelde de dood van de VS-burger in Palestijns gebied als moord. Kritiek was er ook op de "gruwelijke moord" zondag op twee Israëlische broeders in de buurt van Nablus, iets noordelijker in het gebied.
Die aanslag leidde tot een wraakactie van Israëliërs die in bezet gebied wonen. Bij de onlusten werd een Palestijn gedood, en raakten er honderden gewond. Huizen en voertuigen gingen in vlammen op. Ook dat werd bekritiseerd door Washington: "We veroordelen ook het grootschalige willekeurige geweld van kolonisten tegen Palestijnse burgers na de moorden."
Inmiddels verhoogde Israël zijn militaire aanwezigheid op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
3 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
8 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
11 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
16 uur geleden