Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse burger gedood in bezet Palestijns gebied

Amerikaanse burger gedood in bezet Palestijns gebied

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - In Jericho op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever is een Israëliër gedood die ook Amerikaans burger was. De man werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, en overleed daar aan zijn verwondingen.

De Amerikaanse regering veroordeelde de dood van de VS-burger in Palestijns gebied als moord. Kritiek was er ook op de "gruwelijke moord" zondag op twee Israëlische broeders in de buurt van Nablus, iets noordelijker in het gebied.

Die aanslag leidde tot een wraakactie van Israëliërs die in bezet gebied wonen. Bij de onlusten werd een Palestijn gedood, en raakten er honderden gewond. Huizen en voertuigen gingen in vlammen op. Ook dat werd bekritiseerd door Washington: "We veroordelen ook het grootschalige willekeurige geweld van kolonisten tegen Palestijnse burgers na de moorden."

Inmiddels verhoogde Israël zijn militaire aanwezigheid op de Westelijke Jordaanoever.

Meer uit Buitenland

Trump bestempelt fentanyl tot massavernietigingswapen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de zware pijnstiller fentanyl, die verslavend is en ook als drug wordt gebruikt, bestempeld als massavernietigingswapen. "Want dat is het ook", zei Trump tijdens een evenement in het Witte Huis.

2 uur geleden
Bondgenoten willen troepenmacht in Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Europese leiders willen Oekraïne na het einde van de oorlog tegen Rusland beschermen met een troepenmacht die ook in het land zelf kan opereren. De "multinationale troepenmacht" is een van de "robuuste" veiligheidsgaranties die Oekraïne zou krijgen, stellen premier Dick Schoof en zijn belangrijkste Europese collega's na overleg in Berlijn.

2 uur geleden
Trump: dichter dan ooit bij vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland "dichterbij is dan ooit". Zijn opmerking volgt na contact met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders.

2 uur geleden
Europa verbindt voorwaarden aan opgeven grondgebied Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne kan alleen grondgebied opgeven als het verzekerd is van bescherming én van de instemming van het Oekraïense volk, vinden zijn Europese bondgenoten. Zo'n offer is aan Oekraïne zelf, onderstrepen de in Berlijn samengekomen leiders van de belangrijkste Europese landen, maar wel tegen voorwaarden.

3 uur geleden
Turkije haalt drone neer die boven Zwarte Zee luchtruim naderde

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft maandag een drone neergeschoten die boven de Zwarte Zee vloog en het Turkse luchtruim naderde. Dat meldt het ministerie van Defensie na een reeks veiligheidsincidenten op de Zwarte Zee in verband met de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

4 uur geleden
VK ontbiedt Chinese ambassadeur na veroordeling Jimmy Lai

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de Chinese ambassadeur in het land ontboden vanwege het proces tegen Jimmy Lai in Hongkong. De Brit is maandag schuldig bevonden aan het overtreden van een omstreden veiligheidswet.

4 uur geleden
Oekraïense aanval treft Russische duikboot, primeur in oorlog

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk. Volgens de Russen was de aanval op de marinebasis een mislukking.

5 uur geleden