Amerikaanse burger gedood in bezet Palestijns gebied
TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - In Jericho op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever is een Israëliër gedood die ook Amerikaans burger was. De man werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, en overleed daar aan zijn verwondingen.
De Amerikaanse regering veroordeelde de dood van de VS-burger in Palestijns gebied als moord. Kritiek was er ook op de "gruwelijke moord" zondag op twee Israëlische broeders in de buurt van Nablus, iets noordelijker in het gebied.
Die aanslag leidde tot een wraakactie van Israëliërs die in bezet gebied wonen. Bij de onlusten werd een Palestijn gedood, en raakten er honderden gewond. Huizen en voertuigen gingen in vlammen op. Ook dat werd bekritiseerd door Washington: "We veroordelen ook het grootschalige willekeurige geweld van kolonisten tegen Palestijnse burgers na de moorden."
Inmiddels verhoogde Israël zijn militaire aanwezigheid op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geleden