Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse buitenlandminister volgende week naar Panama

Amerikaanse buitenlandminister volgende week naar Panama

WASHINGTON (ANP/RTR) - De nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist eind volgende week naar Panama. President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Panamakanaal weer in Amerikaanse handen wil krijgen. Dat is een van de onderwerpen op de agenda van Rubio, zegt zijn woordvoerder Tammy Bruce.

"Er is een reden dat dit de eerste reis wordt. Het toont hoe serieus hij dit neemt", aldus Bruce. Trump vindt dat de Verenigde Staten het kanaal aan Panama hadden toevertrouwd, maar dat het nu beheerd wordt door China. "We hebben het niet aan China gegeven. We hebben het aan Panama gegeven en we pakken het terug", zei de president in zijn inauguratiespeech. Dat leidde tot irritatie bij de Panamese regering. Het kanaal "is en blijft Panamees", aldus de Panamese president José Raúl Mulino op X.

Op zijn reis doet Rubio naast Panama ook Guatemala, El Salvador, de Dominicaanse Republiek en Costa Rica aan. Naast het kanaal is immigratie een van de belangrijkste onderwerpen op deze reis. Trump zegt dat hij veel harder tegen migratie vanuit met name Latijns-Amerika gaat optreden.

Meer uit Buitenland

Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

7 minuten geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

1 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

5 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

7 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

7 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

8 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

10 uur geleden