Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse buitenlandminister volgende week naar Panama

Amerikaanse buitenlandminister volgende week naar Panama

WASHINGTON (ANP/RTR) - De nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist eind volgende week naar Panama. President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Panamakanaal weer in Amerikaanse handen wil krijgen. Dat is een van de onderwerpen op de agenda van Rubio, zegt zijn woordvoerder Tammy Bruce.

"Er is een reden dat dit de eerste reis wordt. Het toont hoe serieus hij dit neemt", aldus Bruce. Trump vindt dat de Verenigde Staten het kanaal aan Panama hadden toevertrouwd, maar dat het nu beheerd wordt door China. "We hebben het niet aan China gegeven. We hebben het aan Panama gegeven en we pakken het terug", zei de president in zijn inauguratiespeech. Dat leidde tot irritatie bij de Panamese regering. Het kanaal "is en blijft Panamees", aldus de Panamese president José Raúl Mulino op X.

Op zijn reis doet Rubio naast Panama ook Guatemala, El Salvador, de Dominicaanse Republiek en Costa Rica aan. Naast het kanaal is immigratie een van de belangrijkste onderwerpen op deze reis. Trump zegt dat hij veel harder tegen migratie vanuit met name Latijns-Amerika gaat optreden.

Meer uit Buitenland

Thailand en Cambodja raken weer slaags

BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.

3 uur geleden
Politie Nedersaksen ontruimt kerstmarkt na melding man met wapen

DUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.

3 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

5 uur geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

5 uur geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

6 uur geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

6 uur geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

9 uur geleden