Amerikaanse buitenlandminister: Poetin mag hier niet mee wegkomen
NEW YORK (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de internationale orde "verscheurd" en daar mag hij "niet mee wegkomen". De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft dat gezegd tijdens de vergadering van de VN-Veiligheidsraad in New York.
Volgens Blinken moet de wereld Poetin ter verantwoording roepen voor de invasie van Oekraïne. Hij noemde Russische pogingen om Oekraïens grondgebied in te lijven bij Rusland "opnieuw een gevaarlijke escalatie". Geen enkele Russische claim kan Oekraïne het recht ontnemen om zich te verdedigen, zei hij. Russische dreigementen met de mogelijke inzet van kernwapens noemde Blinken "roekeloos".
Blinken bespeurt zelfs bij landen die nauwe banden met Moskou blijven onderhouden "serieuze bedenkingen" over de invasie en de oorlog.
Rusland was ook aanwezig bij de vergadering, hoewel de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov pas later arriveerde. Tijdens de vergadering wees hij alle beschuldigingen over oorlogsmisdaden door Russische militairen van de hand. Hij beschuldigde op zijn beurt de Oekraïense regering van misdaden. "De Verenigde Staten en hun bondgenoten hebben met medewerking van internationale mensenrechtenorganisaties de misdaden van het regime in Kiev bedekt", stelde Lavrov.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
10 uur geleden