Amerikaanse bondscoach kan uitschakeling op WK lastig bevatten
BRISBANE (ANP) - Bondscoach Vlatko Andonovski van de voetbalsters van de Verenigde Staten kon vlak na de achtste finale tegen Zweden nauwelijks geloven dat zijn ploeg was uitgeschakeld op het WK. "Ik weet niet eens of die laatste strafschop van hen helemaal over de lijn was", stamelde hij.
Amerika, viervoudig wereld- en olympisch kampioen, domineerde de achtste finale. Maar Zweden knokte zich mede door elf geslaagde reddingen van keepster Zecira Mušovic naar een strafschoppenserie (0-0). Na drie gemiste strafschoppen van de Verenigde Staten en twee van Zweden mocht de Zweedse Lina Hurtig aanleggen voor de beslissende penalty.
De Amerikaanse keepster Alyssa Naeher leek haar inzet te keren, maar de videoscheidsrechter zag dat de bal toch in z'n geheel over de doellijn was gegaan. "Voetbal is zo wel heel wreed", zei de verliezende bondscoach Andonovski. "We hebben terecht kritiek gekregen op ons spel in de groepsfase. Maar in deze wedstrijd zijn we uit de kast gekomen. We hebben goed gespeeld, maar heel vervelend verloren."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
5 uur geleden