Amerikaanse bondscoach kan uitschakeling op WK lastig bevatten
BRISBANE (ANP) - Bondscoach Vlatko Andonovski van de voetbalsters van de Verenigde Staten kon vlak na de achtste finale tegen Zweden nauwelijks geloven dat zijn ploeg was uitgeschakeld op het WK. "Ik weet niet eens of die laatste strafschop van hen helemaal over de lijn was", stamelde hij.
Amerika, viervoudig wereld- en olympisch kampioen, domineerde de achtste finale. Maar Zweden knokte zich mede door elf geslaagde reddingen van keepster Zecira Mušovic naar een strafschoppenserie (0-0). Na drie gemiste strafschoppen van de Verenigde Staten en twee van Zweden mocht de Zweedse Lina Hurtig aanleggen voor de beslissende penalty.
De Amerikaanse keepster Alyssa Naeher leek haar inzet te keren, maar de videoscheidsrechter zag dat de bal toch in z'n geheel over de doellijn was gegaan. "Voetbal is zo wel heel wreed", zei de verliezende bondscoach Andonovski. "We hebben terecht kritiek gekregen op ons spel in de groepsfase. Maar in deze wedstrijd zijn we uit de kast gekomen. We hebben goed gespeeld, maar heel vervelend verloren."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.
36 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste thuisoverwinning van het seizoen behaald. Na de 2-2 in de openingsspeelronde tegen Fortuna Sittard, wist het elftal van trainer Peter Bosz voor eigen publiek wel te winnen van FC Groningen. Het spectaculaire duel, met vooral in de eerste helft kansen over en weer, eindigde in 5-1.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met dezelfde opstelling als vorige week tegen Go Ahead Eagles (2-2) aan de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Voor trainer Giovanni van Bronckhorst is de teleurstellende uitslag geen reden om een van zijn basisspelers te vervangen.
4 uur geledenLILLE (ANP) - Ayyoub Bouaddi is bijna speler van Manchester City. "We zijn nagenoeg akkoord over zijn transfer", bevestigde technisch directeur Sylvain Armand van Lille het aanstaande vertrek van zijn sterspeler.
4 uur geleden