Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse bondscoach Berhalter ziet kansen tegen Oranje

Amerikaanse bondscoach Berhalter ziet kansen tegen Oranje

DOHA (ANP) - Bondscoach Gregg Berhalter ziet zaterdag kansen voor de Verenigde Staten in de achtste finale tegen het Nederlands elftal op het WK. "Zij hebben fantastische spelers met heel veel kwaliteiten", zei de oud-speler van PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur. "Maar als team kunnen we ze het lastig maken."

De Verenigde Staten boden in de poule goed partij tegen Engeland (0-0). De ploeg verspeelde een voorsprong tegen Wales (1-1) en versloeg Iran (1-0). Berhalter genoot tijdens alle drie de poulewedstrijden van de energie die zijn spelers in de wedstrijd stopten.

Oranje kent geen geheimen voor Berhalter. "We hebben ze de afgelopen elf maanden uitgebreid geanalyseerd", vertelde hij. "Na onze zege op Iran zijn we alles weer gaan bekijken. We zijn er klaar voor."

Earnest Stewart

Berhalter werd vier jaar geleden aangesteld door Earnest Stewart, de technisch directeur van de Amerikaanse voetbalbond die voor VVV-Venlo, Willem II en NAC Breda heeft gevoetbald en in Veghel is geboren. Hij heeft meegekregen dat Louis van Gaal veel kritiek krijgt op het saaie spel van Oranje in de groepsduels van het WK. "Dat is het mooie van Nederland. Jullie hebben 17 miljoen bondscoaches. Iedereen heeft een mening over voetbal. Maar ik zou me geen zorgen maken over Van Gaal. Hij is een heel goede trainer."

"Het is nooit goed in Nederland", vervolgde Berhalter. "Ik verloor met Sparta een keer met 1-0 van Ajax, maar het publiek in Amsterdam was erg ontevreden. Ik hoorde Van Gaal net zeggen dat hij niet meer weet dat hij als trainer van Ajax een keer van Sparta heeft verloren toen ik daar speelde. Dat was misschien wel mijn mooiste duel ooit."

Arne Slot

Berhalter heeft nog steeds contact met Arne Slot, de trainer van Feyenoord die hij bij PEC Zwolle leerde kennen. "Arne was toen zestien jaar. Hij had geen rijbewijs en ik reed hem vaak naar de training. Ik wist toen al dat hij trainer zou worden."

De Amerikaanse mannenploeg staat in eigen land in de schaduw van het vrouwenelftal, de regerend en viervoudig wereldkampioen. Maar de Amerikaanse mannen haalden op het WK van 2002 al eens de kwartfinale en werden in 1994, 2010 en 2014 pas in de achtste finales uitgeschakeld. Oud-Ajacied Sergino Dest (AC Milan) Christian Pulisic (Chelsea), Timothy Weah (Lille OSC), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Tyler Adams (Leeds United) en Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) zijn bekend in Europa. "Maar door onze prestaties hier worden we steeds populairder in eigen land", zei Berhalter. "Dat is hartstikke leuk."

Meer uit Voetbal

Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

44 minuten geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

3 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

4 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

6 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

10 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

10 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

12 uur geleden