Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse bondscoach Berhalter ziet kansen tegen Oranje

Amerikaanse bondscoach Berhalter ziet kansen tegen Oranje

DOHA (ANP) - Bondscoach Gregg Berhalter ziet zaterdag kansen voor de Verenigde Staten in de achtste finale tegen het Nederlands elftal op het WK. "Zij hebben fantastische spelers met heel veel kwaliteiten", zei de oud-speler van PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur. "Maar als team kunnen we ze het lastig maken."

De Verenigde Staten boden in de poule goed partij tegen Engeland (0-0). De ploeg verspeelde een voorsprong tegen Wales (1-1) en versloeg Iran (1-0). Berhalter genoot tijdens alle drie de poulewedstrijden van de energie die zijn spelers in de wedstrijd stopten.

Oranje kent geen geheimen voor Berhalter. "We hebben ze de afgelopen elf maanden uitgebreid geanalyseerd", vertelde hij. "Na onze zege op Iran zijn we alles weer gaan bekijken. We zijn er klaar voor."

Earnest Stewart

Berhalter werd vier jaar geleden aangesteld door Earnest Stewart, de technisch directeur van de Amerikaanse voetbalbond die voor VVV-Venlo, Willem II en NAC Breda heeft gevoetbald en in Veghel is geboren. Hij heeft meegekregen dat Louis van Gaal veel kritiek krijgt op het saaie spel van Oranje in de groepsduels van het WK. "Dat is het mooie van Nederland. Jullie hebben 17 miljoen bondscoaches. Iedereen heeft een mening over voetbal. Maar ik zou me geen zorgen maken over Van Gaal. Hij is een heel goede trainer."

"Het is nooit goed in Nederland", vervolgde Berhalter. "Ik verloor met Sparta een keer met 1-0 van Ajax, maar het publiek in Amsterdam was erg ontevreden. Ik hoorde Van Gaal net zeggen dat hij niet meer weet dat hij als trainer van Ajax een keer van Sparta heeft verloren toen ik daar speelde. Dat was misschien wel mijn mooiste duel ooit."

Arne Slot

Berhalter heeft nog steeds contact met Arne Slot, de trainer van Feyenoord die hij bij PEC Zwolle leerde kennen. "Arne was toen zestien jaar. Hij had geen rijbewijs en ik reed hem vaak naar de training. Ik wist toen al dat hij trainer zou worden."

De Amerikaanse mannenploeg staat in eigen land in de schaduw van het vrouwenelftal, de regerend en viervoudig wereldkampioen. Maar de Amerikaanse mannen haalden op het WK van 2002 al eens de kwartfinale en werden in 1994, 2010 en 2014 pas in de achtste finales uitgeschakeld. Oud-Ajacied Sergino Dest (AC Milan) Christian Pulisic (Chelsea), Timothy Weah (Lille OSC), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Tyler Adams (Leeds United) en Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) zijn bekend in Europa. "Maar door onze prestaties hier worden we steeds populairder in eigen land", zei Berhalter. "Dat is hartstikke leuk."

Meer uit Voetbal

Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

21 minuten geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

42 minuten geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

10 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

11 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

12 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

12 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

13 uur geleden