Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse bondscoach Berhalter ziet kansen tegen Oranje

Amerikaanse bondscoach Berhalter ziet kansen tegen Oranje

DOHA (ANP) - Bondscoach Gregg Berhalter ziet zaterdag kansen voor de Verenigde Staten in de achtste finale tegen het Nederlands elftal op het WK. "Zij hebben fantastische spelers met heel veel kwaliteiten", zei de oud-speler van PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur. "Maar als team kunnen we ze het lastig maken."

De Verenigde Staten boden in de poule goed partij tegen Engeland (0-0). De ploeg verspeelde een voorsprong tegen Wales (1-1) en versloeg Iran (1-0). Berhalter genoot tijdens alle drie de poulewedstrijden van de energie die zijn spelers in de wedstrijd stopten.

Oranje kent geen geheimen voor Berhalter. "We hebben ze de afgelopen elf maanden uitgebreid geanalyseerd", vertelde hij. "Na onze zege op Iran zijn we alles weer gaan bekijken. We zijn er klaar voor."

Earnest Stewart

Berhalter werd vier jaar geleden aangesteld door Earnest Stewart, de technisch directeur van de Amerikaanse voetbalbond die voor VVV-Venlo, Willem II en NAC Breda heeft gevoetbald en in Veghel is geboren. Hij heeft meegekregen dat Louis van Gaal veel kritiek krijgt op het saaie spel van Oranje in de groepsduels van het WK. "Dat is het mooie van Nederland. Jullie hebben 17 miljoen bondscoaches. Iedereen heeft een mening over voetbal. Maar ik zou me geen zorgen maken over Van Gaal. Hij is een heel goede trainer."

"Het is nooit goed in Nederland", vervolgde Berhalter. "Ik verloor met Sparta een keer met 1-0 van Ajax, maar het publiek in Amsterdam was erg ontevreden. Ik hoorde Van Gaal net zeggen dat hij niet meer weet dat hij als trainer van Ajax een keer van Sparta heeft verloren toen ik daar speelde. Dat was misschien wel mijn mooiste duel ooit."

Arne Slot

Berhalter heeft nog steeds contact met Arne Slot, de trainer van Feyenoord die hij bij PEC Zwolle leerde kennen. "Arne was toen zestien jaar. Hij had geen rijbewijs en ik reed hem vaak naar de training. Ik wist toen al dat hij trainer zou worden."

De Amerikaanse mannenploeg staat in eigen land in de schaduw van het vrouwenelftal, de regerend en viervoudig wereldkampioen. Maar de Amerikaanse mannen haalden op het WK van 2002 al eens de kwartfinale en werden in 1994, 2010 en 2014 pas in de achtste finales uitgeschakeld. Oud-Ajacied Sergino Dest (AC Milan) Christian Pulisic (Chelsea), Timothy Weah (Lille OSC), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Tyler Adams (Leeds United) en Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) zijn bekend in Europa. "Maar door onze prestaties hier worden we steeds populairder in eigen land", zei Berhalter. "Dat is hartstikke leuk."

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

10 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

10 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

13 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

15 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

18 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

23 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

23 uur geleden