Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse bondscoach Berhalter ziet kansen tegen Oranje

Amerikaanse bondscoach Berhalter ziet kansen tegen Oranje

DOHA (ANP) - Bondscoach Gregg Berhalter ziet zaterdag kansen voor de Verenigde Staten in de achtste finale tegen het Nederlands elftal op het WK. "Zij hebben fantastische spelers met heel veel kwaliteiten", zei de oud-speler van PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur. "Maar als team kunnen we ze het lastig maken."

De Verenigde Staten boden in de poule goed partij tegen Engeland (0-0). De ploeg verspeelde een voorsprong tegen Wales (1-1) en versloeg Iran (1-0). Berhalter genoot tijdens alle drie de poulewedstrijden van de energie die zijn spelers in de wedstrijd stopten.

Oranje kent geen geheimen voor Berhalter. "We hebben ze de afgelopen elf maanden uitgebreid geanalyseerd", vertelde hij. "Na onze zege op Iran zijn we alles weer gaan bekijken. We zijn er klaar voor."

Earnest Stewart

Berhalter werd vier jaar geleden aangesteld door Earnest Stewart, de technisch directeur van de Amerikaanse voetbalbond die voor VVV-Venlo, Willem II en NAC Breda heeft gevoetbald en in Veghel is geboren. Hij heeft meegekregen dat Louis van Gaal veel kritiek krijgt op het saaie spel van Oranje in de groepsduels van het WK. "Dat is het mooie van Nederland. Jullie hebben 17 miljoen bondscoaches. Iedereen heeft een mening over voetbal. Maar ik zou me geen zorgen maken over Van Gaal. Hij is een heel goede trainer."

"Het is nooit goed in Nederland", vervolgde Berhalter. "Ik verloor met Sparta een keer met 1-0 van Ajax, maar het publiek in Amsterdam was erg ontevreden. Ik hoorde Van Gaal net zeggen dat hij niet meer weet dat hij als trainer van Ajax een keer van Sparta heeft verloren toen ik daar speelde. Dat was misschien wel mijn mooiste duel ooit."

Arne Slot

Berhalter heeft nog steeds contact met Arne Slot, de trainer van Feyenoord die hij bij PEC Zwolle leerde kennen. "Arne was toen zestien jaar. Hij had geen rijbewijs en ik reed hem vaak naar de training. Ik wist toen al dat hij trainer zou worden."

De Amerikaanse mannenploeg staat in eigen land in de schaduw van het vrouwenelftal, de regerend en viervoudig wereldkampioen. Maar de Amerikaanse mannen haalden op het WK van 2002 al eens de kwartfinale en werden in 1994, 2010 en 2014 pas in de achtste finales uitgeschakeld. Oud-Ajacied Sergino Dest (AC Milan) Christian Pulisic (Chelsea), Timothy Weah (Lille OSC), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Tyler Adams (Leeds United) en Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) zijn bekend in Europa. "Maar door onze prestaties hier worden we steeds populairder in eigen land", zei Berhalter. "Dat is hartstikke leuk."

Meer uit Voetbal

Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

1 uur geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

1 uur geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

2 uur geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

2 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

2 uur geleden
Feyenoord ziet met Watanabe weer verdediger uitvallen

ROTTERDAM (ANP) - De blessureproblemen bij Feyenoord houden voorlopig aan. Verdediger Tsuyoshi Watanabe viel zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de 63e minuut uit en werd vervangen door Thijs Kraaijeveld.

2 uur geleden
Barcelona neemt na rust afstand van hekkensluiter Oviedo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in La Liga weer overgenomen van Real Madrid. De ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong was in het eigen Camp Nou met 3-0 te sterk voor Real Oviedo, de laagst geklasseerde ploeg in de competitie.

2 uur geleden