Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse bondscoach Berhalter ontslagen na exit Copa América

Amerikaanse bondscoach Berhalter ontslagen na exit Copa América

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft bondscoach Gregg Berhalter ontslagen. De 50-jarige oud-international wordt verantwoordelijk gehouden voor de verrassend vroege uitschakeling op de Copa América in eigen land. Na nederlagen tegen Panama (2-1) en Uruguay (1-0) zat het toernooi er voor de VS al na de groepsfase op.

Berhalter had het land eigenlijk moeten voorbereiden op het WK van 2026, dat het samen met Canada en Mexico organiseert. "Wij richten ons er nu op om samen met de ervaring van sportief directeur Matt Crocker de juiste persoon te vinden die het elftal naar een nieuw tijdperk van succes leidt", liet bondsvoorzitter Cindy Parlow Cone via de bond weten bij de bekendmaking van het ontslag.

Berhalter werd in 2018 aangesteld als bondscoach en haalde op het WK van 2022 in Qatar de achtste finales met de ploeg. Na een conflict met international Gio Reyna vertrok Berhalter na dat toernooi, om in juni vorig jaar met de steun van de spelers terug te keren.

Meer uit Voetbal

18 Ajax-fans opgepakt in Kroatië voor wedstrijd Conference League

SPLIT (ANP) - In het Kroatische Split zijn achttien Ajax-supporters opgepakt, melden Kroatische media. De club uit Amsterdam speelt daar donderdag een wedstrijd tegen Hajduk Split in de Conference League.

6 uur geleden
Bosz na domper PSV: wij waren voetballend de bovenliggende partij

LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.

13 uur geleden
Veurink ondanks mindere spel voetbalsters tevreden na nieuwe zege

TILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.

13 uur geleden
PSV lijdt in Champions League nipte nederlaag bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.

16 uur geleden
Voetbalsters door in WK-kwalificatie na nieuwe zege op Hongarije

TILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.

16 uur geleden
Oud-aanvoerder Real Madrid Carvajal tekent bij Getafe

GETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.

1 dag geleden
De Jong blijft nog vier jaar directeur topvoetbal bij de KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.

1 dag geleden