Amerikaanse bondscoach Berhalter ontslagen na exit Copa América
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft bondscoach Gregg Berhalter ontslagen. De 50-jarige oud-international wordt verantwoordelijk gehouden voor de verrassend vroege uitschakeling op de Copa América in eigen land. Na nederlagen tegen Panama (2-1) en Uruguay (1-0) zat het toernooi er voor de VS al na de groepsfase op.
Berhalter had het land eigenlijk moeten voorbereiden op het WK van 2026, dat het samen met Canada en Mexico organiseert. "Wij richten ons er nu op om samen met de ervaring van sportief directeur Matt Crocker de juiste persoon te vinden die het elftal naar een nieuw tijdperk van succes leidt", liet bondsvoorzitter Cindy Parlow Cone via de bond weten bij de bekendmaking van het ontslag.
Berhalter werd in 2018 aangesteld als bondscoach en haalde op het WK van 2022 in Qatar de achtste finales met de ploeg. Na een conflict met international Gio Reyna vertrok Berhalter na dat toernooi, om in juni vorig jaar met de steun van de spelers terug te keren.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
23 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries en bondscoach Xavi Hernández vinden het experiment van de UEFA met een lange interlandperiode met daarin vier wedstrijden in anderhalve week tijd niet geslaagd. Dat gaven ze zaterdag allebei aan in Zeist, waar ze tijdens een persconferentie vooruitkeken naar de ontmoeting van zondag met Servië in de Nations League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández voert zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië een aantal wijzigingen door in zijn basisopstelling. Dat zei de Spanjaard zaterdagmiddag tijdens een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
17 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
17 uur geleden