Amerikaanse bondscoach Berhalter ontslagen na exit Copa América
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft bondscoach Gregg Berhalter ontslagen. De 50-jarige oud-international wordt verantwoordelijk gehouden voor de verrassend vroege uitschakeling op de Copa América in eigen land. Na nederlagen tegen Panama (2-1) en Uruguay (1-0) zat het toernooi er voor de VS al na de groepsfase op.
Berhalter had het land eigenlijk moeten voorbereiden op het WK van 2026, dat het samen met Canada en Mexico organiseert. "Wij richten ons er nu op om samen met de ervaring van sportief directeur Matt Crocker de juiste persoon te vinden die het elftal naar een nieuw tijdperk van succes leidt", liet bondsvoorzitter Cindy Parlow Cone via de bond weten bij de bekendmaking van het ontslag.
Berhalter werd in 2018 aangesteld als bondscoach en haalde op het WK van 2022 in Qatar de achtste finales met de ploeg. Na een conflict met international Gio Reyna vertrok Berhalter na dat toernooi, om in juni vorig jaar met de steun van de spelers terug te keren.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
4 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
8 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden