Amerikaanse bondscoach Berhalter ontslagen na exit Copa América
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft bondscoach Gregg Berhalter ontslagen. De 50-jarige oud-international wordt verantwoordelijk gehouden voor de verrassend vroege uitschakeling op de Copa América in eigen land. Na nederlagen tegen Panama (2-1) en Uruguay (1-0) zat het toernooi er voor de VS al na de groepsfase op.
Berhalter had het land eigenlijk moeten voorbereiden op het WK van 2026, dat het samen met Canada en Mexico organiseert. "Wij richten ons er nu op om samen met de ervaring van sportief directeur Matt Crocker de juiste persoon te vinden die het elftal naar een nieuw tijdperk van succes leidt", liet bondsvoorzitter Cindy Parlow Cone via de bond weten bij de bekendmaking van het ontslag.
Berhalter werd in 2018 aangesteld als bondscoach en haalde op het WK van 2022 in Qatar de achtste finales met de ploeg. Na een conflict met international Gio Reyna vertrok Berhalter na dat toernooi, om in juni vorig jaar met de steun van de spelers terug te keren.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
10 uur geledenROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
15 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
1 dag geleden