Amerikaanse bondscoach Berhalter ontslagen na exit Copa América
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft bondscoach Gregg Berhalter ontslagen. De 50-jarige oud-international wordt verantwoordelijk gehouden voor de verrassend vroege uitschakeling op de Copa América in eigen land. Na nederlagen tegen Panama (2-1) en Uruguay (1-0) zat het toernooi er voor de VS al na de groepsfase op.
Berhalter had het land eigenlijk moeten voorbereiden op het WK van 2026, dat het samen met Canada en Mexico organiseert. "Wij richten ons er nu op om samen met de ervaring van sportief directeur Matt Crocker de juiste persoon te vinden die het elftal naar een nieuw tijdperk van succes leidt", liet bondsvoorzitter Cindy Parlow Cone via de bond weten bij de bekendmaking van het ontslag.
Berhalter werd in 2018 aangesteld als bondscoach en haalde op het WK van 2022 in Qatar de achtste finales met de ploeg. Na een conflict met international Gio Reyna vertrok Berhalter na dat toernooi, om in juni vorig jaar met de steun van de spelers terug te keren.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
6 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
9 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
9 uur geleden