Amerikaanse beurzen verder omhoog, Ford omlaag na prijsverlaging
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters kozen maandag opnieuw de weg omhoog, na de koerswinsten vorige week. De beurshandel werd vooral gestuwd door optimisme onder beleggers over de stroom bedrijfsresultaten later deze week. Ford (min 5,9 procent) kreeg wel een flink koersverlies voor de kiezen. Dat gebeurde nadat de autofabrikant bekendmaakte de prijzen van zijn elektrische F-150 pick-up te verlagen met maar liefst 17 procent.
Ford hoopt daarmee nieuwe concurrentie van onder meer Tesla en General Motors af te weren. Met de koersdaling beleefde Ford zijn slechtste beursdag sinds februari.
Concurrent Tesla vond wel de weg omhoog, met een koerswinst van ruim 3 procent. Directeuren van de Amerikaanse autofabrikant betalen 735 miljoen dollar terug aan het bedrijf om een rechtszaak over te hoge vergoedingen te schikken, werd maandag bekend. Afgelopen weekend werd bekend dat de fabrikant zijn eerste langverwachte Cybertruck heeft gebouwd, na twee jaar van productievertagingen. Woensdag nabeurs publiceert het concern zijn tweedekwartaalcijfers.
Voorzichtig
Beleggers deden het aanvankelijk voorzichtig aan maandag, na een tegenvallende groei van de Chinese economie in het tweede kwartaal. Optimisme kreeg echter weer snel de overhand.
De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,2 procent op 34.585,35 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,4 procent op 4.522,79 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,9 procent omhoog tot 14.244,95 punten
Activision Blizzard ging 3,5 procent omhoog na een gunstig besluit van een Britse toezichthouder over de overname van het gamebedrijf door Microsoft. Beleggers reageerden ook verheugd op het nieuws dat het populaire schietspel Call of Duty ook na de overname blijft verschijnen op de PlayStation-consoles van Sony. Het aandeel Microsoft eindigde 0,1 procent hoger.
Meta Platforms
Meta Platforms boog een openingsverlies om in een plus van 0,6 procent. De Noorse toezichthouder legt een tijdelijk verbod op aan het socialemediabedrijf om gepersonaliseerde advertenties te plaatsen op Facebook en Instagram. Bij die gerichte reclames worden advertenties geplaatst op basis van het internetgedrag van gebruikers en dat is volgens toezichthouder Datatilsynet illegaal en een inbreuk op privacy.
PepsiCo verloor 1,3 procent. Analisten van Morgan Stanley verlaagden het advies voor de frisdrank- en snackproducent in een reactie op de kwartaalcijfers die het bedrijf vorige week bekendmaakte.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd. Beleggers reageerden op een tegenvallend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Een grote winnaar op Wall Street was Airbnb. Het verhuurplatform voor vakantiehuisjes verhoogde de omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore een negatieve uitschieter, na een dag eerder nog uitblinker te zijn geweest door sterke cijfers en verwachtingen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat veel zwakker uitviel dan verwacht.
9 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Drie schepen van Adnoc, het staatsoliebedrijf van de Verenigde Arabische Emiraten, zijn deze week aangevallen in de Straat van Hormuz. Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten zijn volgens het bedrijf vijftien tankers van Adnoc aangevallen met raketten en drones, waarbij een dode is gevallen en twintig bemanningsleden gewond raakten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten begonnen. Beleggers op Wall Street reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in juli 23.000 banen zijn verdwenen, terwijl er een groei van ongeveer 80.000 arbeidsplaatsen werd verwacht. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank voorzichtiger worden met het verhogen van de rente.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in juli onverwacht gekrompen en het groeicijfer van juni is flink naar beneden bijgesteld. Volgens de Amerikaanse overheid nam het aantal arbeidsplaatsen vorige maand met 23.000 af, terwijl economen juist op een toename van ongeveer 80.000 banen hadden gerekend. In juni ging het om een aanwas met 20.000 banen. Voor die maand werd eerder een groei met 57.000 arbeidsplaatsen gemeld.
12 uur geleden