Amerikaanse beurzen stijgen weer na onrust vorige week
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn hoger aan de nieuwe maand begonnen. Vorige week kenden de beurzen in New York nog hun slechtste week sinds oktober toen onrust op de markten tot een verkoopgolf leidde. Die onrust ontstond mede doordat Reddit-beleggers, kleine beleggers die massaal hun geld in enkele kleine aandelen staken, onder meer het aandeel van computerspellenwinkelketen GameStop en bioscoopketen AMC de hoogte in stuwden. Dat leidde tot vraagtekens bij de waardering van meerdere aandelen.
Verder stegen de techaandelen. Deze week komen webwinkel Amazon en Google-moeder Alphabet met cijfers en daar verwachten de markten veel van. Ook kijken beleggers naar de politieke ontwikkelingen rond een coronasteunpakket en de voortgang bij het vaccineren tegen de pandemie.
De Dow-Jonesindex stond na een kwartiertje handelen 0,6 procent in de plus op 30.136 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 0,7 procent bij tot 3741 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 13.168 punten.
Amazon
De Reddit-beleggers lijken zich nu op het zilver te hebben gestort. De koers daarvan steeg tot boven de 30 dollar. GameStop verloor haast 11 procent, maar AMC werd haast 20 procent hoger gezet.
Amazon steeg 1,6 procent. De verwachting is dat die webwinkel garen heeft gespind bij de coronamaatregelen in veel landen. Ook biedt Amazon serverruimte in de cloud aan, wat voor bedrijven die thuiswerken mogelijk moeten maken ook zeer interessant is. Alphabet (plus 1,6 procent) heeft vermoedelijk weten te profiteren van de aantrekkende markt voor online advertenties. Daarvan wist Facebook ook te profiteren, bleek vorige week toen dat bedrijf de boeken opende.
Olieprijzen
Maandag gaven medisch bedrijf Thermo Fischer (plus 1,3 procent), defensiebedrijf Northrop Grumman (plus 0,9 procent) en liftenmaker Otis (min 1,4 procent) een kijkje in de boeken.
De euro was 1,2090 dollar waard, tegen 1,2143 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 52,73 dollar. Brentolie klom 1,2 procent in prijs tot 55,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
19 uur geleden