Amerikaanse beurzen stijgen weer na onrust vorige week
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn hoger aan de nieuwe maand begonnen. Vorige week kenden de beurzen in New York nog hun slechtste week sinds oktober toen onrust op de markten tot een verkoopgolf leidde. Die onrust ontstond mede doordat Reddit-beleggers, kleine beleggers die massaal hun geld in enkele kleine aandelen staken, onder meer het aandeel van computerspellenwinkelketen GameStop en bioscoopketen AMC de hoogte in stuwden. Dat leidde tot vraagtekens bij de waardering van meerdere aandelen.
Verder stegen de techaandelen. Deze week komen webwinkel Amazon en Google-moeder Alphabet met cijfers en daar verwachten de markten veel van. Ook kijken beleggers naar de politieke ontwikkelingen rond een coronasteunpakket en de voortgang bij het vaccineren tegen de pandemie.
De Dow-Jonesindex stond na een kwartiertje handelen 0,6 procent in de plus op 30.136 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 0,7 procent bij tot 3741 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 13.168 punten.
Amazon
De Reddit-beleggers lijken zich nu op het zilver te hebben gestort. De koers daarvan steeg tot boven de 30 dollar. GameStop verloor haast 11 procent, maar AMC werd haast 20 procent hoger gezet.
Amazon steeg 1,6 procent. De verwachting is dat die webwinkel garen heeft gespind bij de coronamaatregelen in veel landen. Ook biedt Amazon serverruimte in de cloud aan, wat voor bedrijven die thuiswerken mogelijk moeten maken ook zeer interessant is. Alphabet (plus 1,6 procent) heeft vermoedelijk weten te profiteren van de aantrekkende markt voor online advertenties. Daarvan wist Facebook ook te profiteren, bleek vorige week toen dat bedrijf de boeken opende.
Olieprijzen
Maandag gaven medisch bedrijf Thermo Fischer (plus 1,3 procent), defensiebedrijf Northrop Grumman (plus 0,9 procent) en liftenmaker Otis (min 1,4 procent) een kijkje in de boeken.
De euro was 1,2090 dollar waard, tegen 1,2143 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 52,73 dollar. Brentolie klom 1,2 procent in prijs tot 55,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat een deel van de schriftelijke klantenservice verplaatsen naar de Filipijnse hoofdstad Manilla. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Klanten die in het Nederlands vragen stellen, krijgen wel nog steeds in het Nederlands antwoord, benadrukt de woordvoerster.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ziet momenteel geen reden om aan te nemen dat de verschillende cyberincidenten binnen de Europese levensmiddelensector verband houden met elkaar. Dat meldt de instantie, zonder specifiek in te gaan op de cyberaanvallen op levensmiddelenbedrijven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
3 uur geleden