Amerikaanse beurstoezichthouder ontkent beschuldigingen van Musk
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurstoezichthouder SEC ontkent dat Tesla-topman Elon Musk doelwit is van een eindeloze en aanhoudende reeks onderzoeken. Dat laatste beweerde een advocaat van Musk eerder deze week, maar volgens de SEC staan er in de beschuldigingen zaken die niet kloppen. "Dat is gewoon niet waar", zegt een advocaat van de waakhond bijvoorbeeld over een bewering van het kamp van Musk dat de SEC om een bepaalde kwestie diverse dagvaardingen heeft uitgevaardigd.
Het gaat om een voortslepende zaak die begon met tweets van Musk in 2018. Destijds ontstond een groot schandaal omdat de bekende ondernemer via Twitter had beweerd dat hij overwoog om fabrikant van elektrische auto's Tesla van de beurs te halen en dat de financiering daarvoor rond was. Dat bleek niet waar, maar de tweets zorgden wel voor een sterke stijging van het aandeel van Tesla. Musk trof erna een schikking met de toezichthouder. Hij beloofde al zijn tweets die de beurskoers van Tesla kunnen beïnvloeden vooraf door juristen te laten controleren.
Musk en Tesla hadden gedacht dat het schikken van deze zaak ervoor zou zorgen dat de SEC het bedrijf en de topman met rust zou laten, maar dat bleek volgens een brief van de advocaat van Musk niet het geval. De waakhond zou Musk ten onrechte zijn gaan aanvallen en hem beperken in zijn recht op vrijheid van meningsuiting. De verdediging van Musk denkt dat SEC de pijlen op Musk heeft gericht omdat hij een uitgesproken criticus is van de Amerikaanse overheid. Tesla beschuldigt de toezichthouder ook van het niet uitbetalen van gelden uit schikkingen in 2018. Dit zou gaan om tientallen miljoenen dollars.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
4 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
16 uur geleden