Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse beleggers wachten op Fed-baas Jerome Powell

Amerikaanse beleggers wachten op Fed-baas Jerome Powell

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse beleggers wachten op geruststellende woorden van Federal Reserve-baas Jerome Powell. Aan hem is het om duidelijk te maken hoe de Amerikaanse koepel van centrale banken aankijkt tegen de recente nervositeit op de obligatiemarkten. In afwachting van Powells toelichting op het rentebesluit van woensdag kwamen belangrijkste graadmeters op de beurzen in New York dinsdag niet veel van hun plek.

De vrees bestaat dat de combinatie van economisch herstel en de toestroom van geld uit coronasteunmaatregelen de inflatie te zeer opjaagt. Dit drijft de rentes op de obligatiemarkten op, en dat kan het gedrag van investeerders beïnvloeden. Een snelle stijging van de marktrentes zorgde in de afgelopen weken al voor twijfel over de hoge waarderingen van met name technologieaandelen.

Kenners gaan er in doorsnee vanuit dat Powell woensdag een poging zal doen de markt gerust te stellen. Echte ingrepen van de Fed worden niet verwacht. "Om de eigen geloofwaardigheid niet te schaden, kan de Fed voorlopig niet veel anders dan een gematigde toon kiezen", zegt hoofdeconoom Gilles Moëc van vermogensbeheerder AXA Group bijvoorbeeld. De aandacht gaat ook uit naar nieuwe prognoses van de Fed voor de eigen rentetarieven en de inflatie.

Moderna

Bij het slot van de handel op Wall Street was het beeld gemengd. De Dow-Jonesindex eindigde dinsdag met een min van 0,4 procent op 32.825,95 punten. De brede S&P 500 leverde 0,2 procent in op 3962,71 punten. Grote techbedrijven als Apple en Microsoft, waarvan de koers eerder onder druk stond, wonnen wel wat aan waarde. Techgraadmeter Nasdaq steeg mede daardoor 0,1 procent tot 13.471,57 punten.

Bij de bedrijven viel ook Moderna op. De farmaceut is begonnen met het testen van zijn coronavaccin op kinderen van tussen de zes maanden en twaalf jaar oud. Het aandeel steeg rond de 9 procent. Ford daalde op zijn beurt meer dan 5 procent. De automaker wil 2 miljard dollar ophalen met een obligatielening die omgezet kan worden in aandelen.

De euro werd verhandeld voor 1,1903 dollar, tegen 1,1898 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 64,69 dollar. Brentolie zakte 0,8 procent in prijs tot 68,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chef Rabobank positief over actie kabinet op stikstofdossier

UTRECHT (ANP) - Rabobank-topman Stefaan Decraene is blij dat de overheid met het in juni aangekondigde pakket aan stikstofmaatregelen eindelijk "contouren" heeft geschetst van een oplossing om Nederland uit de stikstofcrisis te halen. Volgens de baas van de huisbank van veel agrariërs zal een aantal boeren wel geraakt worden. Maar "het slechte zou zijn: niks doen. Er wordt actie ondernomen, daar zijn we blij mee".

1 uur geleden
Tanken in België wordt fors goedkoper

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tanken in België wordt woensdag een stuk goedkoper. De prijzen aan de pomp dalen meerdere centen, meldt de Federale Overheidsdienst Economie. Ook in Nederland dalen de prijzen van benzine en diesel, al gaat dat minder hard.

1 uur geleden
Aantal Duitse brouwerijen zakt tot laagste niveau in zo'n 10 jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het aantal brouwerijen in Duitsland is gedaald naar het laagste niveau in bijna tien jaar. Het Duitse statistiekbureau Destatis meldt dinsdag dat het land in 2025 1415 brouwerijen telde. Dat zijn er 53 minder dan het jaar ervoor.

1 uur geleden
Toyota profiteert van grote vraag naar hybride auto's, meer omzet

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt en zijn nettowinst flink opgevoerd. De grootste autofabrikant ter wereld, waaronder ook de automerken Lexus en Daihatsu vallen, had dat onder meer te danken aan hogere verkopen van hybride voertuigen en kostenbesparingen.

2 uur geleden
Rabobank kondigt grote investeringen in AI aan

UTRECHT (ANP) - Rabobank gaat komende drie jaar tot 2 miljard euro investeren in het versterken van zijn IT en datasystemen. Daarmee wil de bank het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) opschalen, heeft het financiële concern aangekondigd bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. Dat kan op termijn ook banen kosten bij de bank, al gaat het dan naar verwachting niet om hele grote aantallen.

3 uur geleden
Webwinkel Zalando verlaagt groeiverwachting voor 2026

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.

3 uur geleden
Fors meer winst voor olieconcern Saudi Aramco

RIYAD (ANP) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het tweede kwartaal een flink hogere winst behaald door de sterk gestegen olieprijzen door de Iranoorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz. Saudi Aramco omzeilt die blokkade door olie te transporteren via een pijplijn naar de Rode Zee.

3 uur geleden