Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse beleggers vol goede moed over coronasteun Biden

Amerikaanse beleggers vol goede moed over coronasteun Biden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winsten aan de nieuwe handelsweek begonnen. Beleggers op Wall Street rekenen erop dat de extra 1,9 biljoen dollar aan coronasteun, die president Joe Biden heeft toegezegd, in aantocht is. Ook reageert de markt op cijfers over het aantal virusbesmettingen in de Verenigde Staten. Daaruit komt naar voren dat het tempo waarin het virus zich verspreidt wat lijkt af te zwakken.

De Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemden vrijdag al in met een begrotingsresolutie die de Democraten in staat stelt om het nieuwe steunpakket zonder steun van de Republikeinen door het Congres te loodsen. Het duurt waarschijnlijk nog een paar weken voor de uiteindelijke wet is opgesteld. Volgens Biden is de steun hard nodig om de Amerikaanse economie door de crisis te helpen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,7 procent hoger op 31.350 punten. De bredere S&P 500 won 0,5 procent tot 3905 punten en techbeurs Nasdaq dikte 0,6 procent aan tot 13.941 punten. Vrijdag gingen de graadmeters ook al met winsten het weekend in.

Apple

Apple verloor in de eerste handelsminuten ruim 1 procent aan beurswaarde. Beleggers reageerden teleurgesteld op een verklaring van de Zuid-Koreaanse automakers Hyundai en Kia dat er geen gesprekken worden gevoerd met het Amerikaanse technologieconcern over een mogelijke samenwerking. In de afgelopen weken gingen er geruchten dat de autobouwers samen met Apple zelfrijdende elektrische auto's zouden gaan ontwikkelen.

Speelgoedmaker Hasbro is daarnaast met resultaten naar buiten gekomen. Die konden beleggers niet bekoren en het aandeel werd ruim 2 procent lager gezet. Ook was er veel aandacht voor maker van elektrische auto's Tesla, die dik 2 procent won. Tesla heeft 1,5 miljard dollar geïnvesteerd in bitcoins en wil de cryptomunt gaan accepteren als betaling voor producten.

Door dat laatste nieuws steeg de waarde van de bitcoin tot zo'n 43.000 dollar. De euro was 1,2061 dollar waard, tegen 1,2036 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,1 procent tot 57,47 dollar. Brentolie kostte ook 1,1 procent meer, op 59,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

BMW verlaagt winstverwachting voor tweede keer dit jaar

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.

1 uur geleden
Duitse bankpresident verwacht renteverhoging ECB in december

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.

2 uur geleden
Kabinet trekt extra geld uit voor industrie om hoge stroomprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.

3 uur geleden
AEX-index eindigt lager, Philips wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.

4 uur geleden
Unilever wil 1 miljard besparen en reorganisatie versnellen

LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.

5 uur geleden
Britse cybersecuritychef vreest sterke toename van cyberaanvallen

LONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.

5 uur geleden
Bloomberg: chipmaker Nexperia daagt Chinese eigenaar voor rechter

NIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.

5 uur geleden