Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse beleggers teleurgesteld over Campbell Soup

Amerikaanse beleggers teleurgesteld over Campbell Soup

NEW YORK (ANP) - Campbell Soup verloor woensdag bij de opening van de beurzen in New York flink aan beurswaarde. Beleggers reageerden op teleurstellende resultaten die de levensmiddelenproducent naar buiten heeft gebracht. Verder belooft het opnieuw een tamelijk rustige beursdag te worden.

De graadmeters op Wall Street komen al dagen amper van hun plek en dat beeld is nu niet anders. De markt is vooral in afwachting van belangrijke cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Die komen op donderdag naar buiten, min of meer tegelijkertijd met de presentatie van het nieuwe rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Wanneer de inflatie hoog uitkomt, zou dit voor de Federal Reserve aanleiding kunnen zijn om sneller steun te gaan afbouwen en de rente te verhogen.

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel een fractie lager op 34.597 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,1 procent tot 4233 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,5 procent tot 13.989 punten.

Campbell Soup, dat in Nederland vooral bekend is van kunstwerken met soepblikken van Andy Warhol, leverde meer dan 7 procent in. Zowel de winst als de omzet van de onderneming kwam afgelopen kwartaal lager uit dan analisten in doorsnee hadden voorspeld. Onder meer de extra bevoorradingskosten drukten op de resultaten.

Intussen zijn ook de spanningen tussen de VS en China weer opgelopen. China beschuldigde de VS ervan te lijden aan "paranoïde zinsbegoocheling", nadat de Amerikaanse Senaat akkoord was gegaan met enorme investeringen om de economische macht van de Volksrepubliek vooral op technologisch gebied terug te dringen.

Pakketbezorger UPS presenteerde verder nieuwe financiële doelstellingen voor 2023 en zakte ruim 1 procent. Olieconcern ExxonMobil heeft een nieuwe olievondst gedaan voor de kust van Guyana. Het aandeel ging 0,5 procent omhoog.

Daarnaast ging de aandacht opnieuw naar de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen. Bioscoopketen AMC Entertainment, dat op maandag nog een flinke koerswinst optekende, verloor ruim 12 procent. Gameswinkelketen GameStop, die woensdag nabeurs met cijfers komt, speelde bijna 1 procent kwijt.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

10 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

17 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

18 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

21 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

23 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

1 dag geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden