Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse beleggers teleurgesteld over Campbell Soup

Amerikaanse beleggers teleurgesteld over Campbell Soup

NEW YORK (ANP) - Campbell Soup verloor woensdag bij de opening van de beurzen in New York flink aan beurswaarde. Beleggers reageerden op teleurstellende resultaten die de levensmiddelenproducent naar buiten heeft gebracht. Verder belooft het opnieuw een tamelijk rustige beursdag te worden.

De graadmeters op Wall Street komen al dagen amper van hun plek en dat beeld is nu niet anders. De markt is vooral in afwachting van belangrijke cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Die komen op donderdag naar buiten, min of meer tegelijkertijd met de presentatie van het nieuwe rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Wanneer de inflatie hoog uitkomt, zou dit voor de Federal Reserve aanleiding kunnen zijn om sneller steun te gaan afbouwen en de rente te verhogen.

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel een fractie lager op 34.597 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,1 procent tot 4233 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,5 procent tot 13.989 punten.

Campbell Soup, dat in Nederland vooral bekend is van kunstwerken met soepblikken van Andy Warhol, leverde meer dan 7 procent in. Zowel de winst als de omzet van de onderneming kwam afgelopen kwartaal lager uit dan analisten in doorsnee hadden voorspeld. Onder meer de extra bevoorradingskosten drukten op de resultaten.

Intussen zijn ook de spanningen tussen de VS en China weer opgelopen. China beschuldigde de VS ervan te lijden aan "paranoïde zinsbegoocheling", nadat de Amerikaanse Senaat akkoord was gegaan met enorme investeringen om de economische macht van de Volksrepubliek vooral op technologisch gebied terug te dringen.

Pakketbezorger UPS presenteerde verder nieuwe financiële doelstellingen voor 2023 en zakte ruim 1 procent. Olieconcern ExxonMobil heeft een nieuwe olievondst gedaan voor de kust van Guyana. Het aandeel ging 0,5 procent omhoog.

Daarnaast ging de aandacht opnieuw naar de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen. Bioscoopketen AMC Entertainment, dat op maandag nog een flinke koerswinst optekende, verloor ruim 12 procent. Gameswinkelketen GameStop, die woensdag nabeurs met cijfers komt, speelde bijna 1 procent kwijt.

Meer uit Financieel

Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

23 minuten geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

17 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

17 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

19 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

22 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden