Amerikaanse beleggers teleurgesteld over Campbell Soup
NEW YORK (ANP) - Campbell Soup verloor woensdag bij de opening van de beurzen in New York flink aan beurswaarde. Beleggers reageerden op teleurstellende resultaten die de levensmiddelenproducent naar buiten heeft gebracht. Verder belooft het opnieuw een tamelijk rustige beursdag te worden.
De graadmeters op Wall Street komen al dagen amper van hun plek en dat beeld is nu niet anders. De markt is vooral in afwachting van belangrijke cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Die komen op donderdag naar buiten, min of meer tegelijkertijd met de presentatie van het nieuwe rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Wanneer de inflatie hoog uitkomt, zou dit voor de Federal Reserve aanleiding kunnen zijn om sneller steun te gaan afbouwen en de rente te verhogen.
De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel een fractie lager op 34.597 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,1 procent tot 4233 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,5 procent tot 13.989 punten.
Campbell Soup, dat in Nederland vooral bekend is van kunstwerken met soepblikken van Andy Warhol, leverde meer dan 7 procent in. Zowel de winst als de omzet van de onderneming kwam afgelopen kwartaal lager uit dan analisten in doorsnee hadden voorspeld. Onder meer de extra bevoorradingskosten drukten op de resultaten.
Intussen zijn ook de spanningen tussen de VS en China weer opgelopen. China beschuldigde de VS ervan te lijden aan "paranoïde zinsbegoocheling", nadat de Amerikaanse Senaat akkoord was gegaan met enorme investeringen om de economische macht van de Volksrepubliek vooral op technologisch gebied terug te dringen.
Pakketbezorger UPS presenteerde verder nieuwe financiële doelstellingen voor 2023 en zakte ruim 1 procent. Olieconcern ExxonMobil heeft een nieuwe olievondst gedaan voor de kust van Guyana. Het aandeel ging 0,5 procent omhoog.
Daarnaast ging de aandacht opnieuw naar de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen. Bioscoopketen AMC Entertainment, dat op maandag nog een flinke koerswinst optekende, verloor ruim 12 procent. Gameswinkelketen GameStop, die woensdag nabeurs met cijfers komt, speelde bijna 1 procent kwijt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
17 minuten geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.
7 uur geleden