Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse bedrijven hebben moeite met werven personeel

Amerikaanse bedrijven hebben moeite met werven personeel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven is in juli beduidend minder hard gegroeid dan verwacht. Nieuwe cijfers van loonstrookverwerker ADP wijzen erop dat veel bedrijven moeite hebben met het vinden van personeel nu de economie weer flink aantrekt en de vraag naar extra werknemers toeneemt.

Volgens ADP kwamen er afgelopen maand slechts 330.000 nieuwe banen bij in het bedrijfsleven in de Verenigde Staten. Economen hadden in doorsnee op 683.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend. Het cijfer van juni werd daarnaast ook nog neerwaarts herzien naar 680.000 nieuwe banen. Eerder werd hier nog een plus van 692.000 arbeidsplaatsen gemeld.

De Verenigde Staten waren erg snel met het vaccineren van zijn bevolking. Daardoor konden de coronamaatregelen daar ook eerder worden versoepeld en toonde de arbeidsmarkt eveneens snel herstel. ADP-econoom Nela Richardson spreekt nu van een duidelijke vertraging van de banengroei. Ze wijst er ook op dat het lastig kan zijn voor bedrijven om personeel te werven vanwege de zorgen over de verspreiding van nieuwe varianten van het coronavirus.

De gegevens van ADP lopen vooruit op het maandelijkse banenrapport dat de Amerikaanse overheid vrijdag publiceert. In die studie worden ook de ontwikkelingen in de publieke sector meegenomen.

Meer uit Financieel

Frankrijk exporteert minder wijn en drank voor derde jaar op rij

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.

3 minuten geleden
Topman Rabobank wil bank efficiënter en simpeler maken

UTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.

6 minuten geleden
Reisorganisatie TUI kent sterkste winterstart ooit

HANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.

15 minuten geleden
Pensioenen bouwsector fors omhoog door vernieuwd stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".

22 minuten geleden
India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

1 uur geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

1 uur geleden