Amerikaanse basketbalsters winnen voor zevende keer op rij goud
TOKIO (ANP) - De basketbalsters van de Verenigde Staten hebben voor de zevende keer op rij olympisch goud veroverd. De Amerikaanse speelsters waren in de finale te sterk voor gastland Japan, dat voor de eerste keer de finale bij het basketbal had bereikt: 90-75.
In 1992 in Barcelona moesten speelsters uit de VS genoegen nemen met brons na te zijn uitgeschakeld in de halve finales. Sindsdien zijn ze al 55 wedstrijden ongeslagen en vanaf de Spelen van Atlanta 1996 hebben ze steeds het goud gepakt. Sue Bird opende de score voor de VS en die voorsprong raakten de Amerikaanse speelsters nooit kwijt. Brittney Griner was de topscorer met 30 punten.
Voor de 40-jarige Bird en de 39-jarige Diana Taurasi is het de vijfde gouden olympische medaille die ze met de nationale basketbalploeg winnen. Met de zevende titel op rij evenaren ze de succesvolle reeks van de basketballers uit hun land tussen 1936 en 1968. De basketballers van de VS wonnen zaterdag voor de vierde keer op rij het goud.
Op de slotdag van de Spelen ging ook bij het volleybal voor vrouwen het goud naar de Verenigde Staten. Dat was voor het eerst in de geschiedenis. De Amerikaanse speelsters versloegen Brazilië in de finale met 3-0: 25-21, 25-20 en 25-14. De wedstrijd duurde 1 uur en 22 minuten. Servië won de wedstrijd om het brons van Zuid-Korea.
Naast de basketbalsters en volleybalsters wonnen ook de Amerikaanse waterpolosters en softbalsters goud op deze Spelen. De voetbalsters uit de VS moesten genoegen nemen met brons.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
19 minuten geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
1 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
8 uur geleden