Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse basketbalsters kloppen Fransen in finale na thriller

Amerikaanse basketbalsters kloppen Fransen in finale na thriller

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse basketbalsters zijn voor de achtste keer op rij olympisch kampioen geworden. In de finale in de Bercy Arena versloegen ze Frankrijk na een spannend gevecht met slechts één punt verschil: 67-66. Sinds 1984 wonnen de Verenigde Staten tien van de elf olympische titels in het vrouwenbasketbal. Alleen in 1992 in Barcelona pakte Amerika brons.

Nog nooit was het puntenverschil in de olympische vrouwenfinale zo klein als in deze editie. Met nog 3,8 seconden op de klok verzilverde de Amerikaanse Kahleah Copper twee strafworpen op rij, waarmee ze de stand naar 67-64 tilde. De Franse Gabby Williams dwong vervolgens nog wel bijna een verlenging af. Haar rake worp in de zoemer was net binnen de driepuntslijn en leverde dus slechts twee punten op in plaats van de vereiste drie.

Voor de Verenigde Staten is het goud hun tweede basketbalsucces van deze Olympische Spelen. Zaterdag werden de Amerikaanse basketballers voor de vijfde keer op rij olympisch kampioen, eveneens na een overwinning op Frankrijk: 98-87.

De vrouwenfinale was de laatste wedstrijd van de Olympische Spelen van Parijs. Om 21.00 uur begint de sluitingsceremonie in het Stade de France.

Meer uit Sport

Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

1 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

2 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

3 uur geleden
Skiester Pirovano wint laatste afdaling en wereldbekerklassement

KVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.

3 uur geleden
Skiër Paris wint laatste afdaling van het seizoen in Kvitfjell

KVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.

5 uur geleden
Bisschops snelt naar halve finales 60 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.

5 uur geleden
Verstappen op pole position bij uitstapje naar Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.

6 uur geleden