Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse basketbalsters kloppen Fransen in finale na thriller

Amerikaanse basketbalsters kloppen Fransen in finale na thriller

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse basketbalsters zijn voor de achtste keer op rij olympisch kampioen geworden. In de finale in de Bercy Arena versloegen ze Frankrijk na een spannend gevecht met slechts één punt verschil: 67-66. Sinds 1984 wonnen de Verenigde Staten tien van de elf olympische titels in het vrouwenbasketbal. Alleen in 1992 in Barcelona pakte Amerika brons.

Nog nooit was het puntenverschil in de olympische vrouwenfinale zo klein als in deze editie. Met nog 3,8 seconden op de klok verzilverde de Amerikaanse Kahleah Copper twee strafworpen op rij, waarmee ze de stand naar 67-64 tilde. De Franse Gabby Williams dwong vervolgens nog wel bijna een verlenging af. Haar rake worp in de zoemer was net binnen de driepuntslijn en leverde dus slechts twee punten op in plaats van de vereiste drie.

Voor de Verenigde Staten is het goud hun tweede basketbalsucces van deze Olympische Spelen. Zaterdag werden de Amerikaanse basketballers voor de vijfde keer op rij olympisch kampioen, eveneens na een overwinning op Frankrijk: 98-87.

De vrouwenfinale was de laatste wedstrijd van de Olympische Spelen van Parijs. Om 21.00 uur begint de sluitingsceremonie in het Stade de France.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

5 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

6 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

6 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

6 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

8 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

8 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

8 uur geleden