
Amerikaanse basketbalster blijft langer vastzitten in Rusland
MOSKOU (ANP) - Het voorarrest van de Amerikaanse basketbalinternational Brittney Griner is in Rusland met twee maanden verlengd. Dat schrijft onder meer de BBC op basis van het Russische staatspersbureau TASS. De sportster werd vorige maand aangehouden op een luchthaven in Moskou omdat er hasjolie in haar handbagage zou zijn gevonden.
De 31-jarige speelster van Phoenix Mercury blijft tot zeker halverwege mei in voorarrest en riskeert een gevangenisstraf van maximaal tien jaar als ze in Rusland wordt veroordeeld.
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat het "doet wat het kan" om Griner te ondersteunen in de gevangenis. Oud-presidentskandidaat Hillary Clinton roept op Twitter op tot haar vrijlating.
Een voormalige functionaris van het Pentagon zei eerder deze maand tegen Yahoo! Sports te vrezen dat Griner door Rusland ingezet zou kunnen worden als gijzelaar.
Griner won afgelopen zomer met het Amerikaanse basketbalteam goud op de Spelen van Tokio. In 2016 had Griner zich met de Verenigde Staten in Rio ook al verzekerd van de olympische titel. Griner speelt sinds 2015, buiten het reguliere basketbalseizoen om, voor een Russische club.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez neemt na dit seizoen afscheid van raceteam Honda. De zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP-klasse, had nog een contract voor volgend jaar bij het Japanse team.
16 minuten geledenANDORRA (ANP) - Robert Gesink heeft zich moeten afmelden voor de Ronde van Lombardije, de laatste klassieker van het wielerseizoen. De in Andorra woonachtige renner van Jumbo-Visma meldt dat zelf op Instagram. "Een hardnekkige hoest blijkt bronchitis te zijn", schrijft Gesink, die niet voldoende heeft kunnen trainen om zaterdag fit aan de start van de Italiaanse koers te staan.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven kent een voorspoedig herstel van zijn elleboogblessure. Na een operatie aan zijn rechterelleboog, afgelopen juli, is de 26-jarige Brabander enkele weken geleden met fysieke trainingen begonnen.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Formule 1-coureur Liam Lawson van AlphaTauri neemt tijdens de GP van Qatar dit weekeinde opnieuw het stoeltje in van de geblesseerde Daniel Ricciardo. Het 21-jarige racetalent uit Nieuw-Zeeland reed nooit eerder op het Losail International circuit in Doha.
3 uur geledenASTANA (ANP) - Mark Cavendish gaat alsnog een jaar door met wielrennen. Dat heeft zijn ploeg Astana bekendgemaakt, aanvankelijk met een kort filmpje op X, voorheen Twitter. Met de titel 'It's not over yet' (Het is nog niet voorbij) was daarop de 38-jarige Britse sprinter te zien.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor kent zijn tegenstander in de tweede ronde van het masterstoernooi van Shanghai. Het wordt Dusan Lajovic, de nummer 54 van de wereld. De Servische tennisser voorkwam dat de als 23e geplaatste Griekspoor het bij zijn eerste optreden in de Chinese metropool moet opnemen tegen drievoudig grandslamkampioen Stan Wawrinka.
5 uur geledenPARK CITY (ANP) - De marathon van Chicago spookt al sinds de WK atletiek eind augustus in Boedapest door het hoofd van Sifan Hassan. "Die 42 kilometer is de baas over mij, lijkt het wel. Die afstand heeft controle over mijn hoofd", zegt de atlete in aanloop naar de wedstrijd komende zondag in de Amerikaanse metropool. "Tijdens de WK kon ik me niet rustig concentreren op de baanafstanden, ik had totaal de focus op Chicago. Die marathon beheerste voortdurend mijn gedachten."
6 uur geleden