Amerikaanse basketballers terug naar China voor competitie
PEKING (ANP) - Een aantal Amerikaanse basketballers, onder wie Jeremy Lin, is begonnen terug te keren naar China waar ze uitkomen voor clubs. De Chinese profcompetitie CBA ligt sinds 1 februari stil vanwege het coronavirus, maar volgens lokale media is het de bedoeling dat er vanaf 15 april weer gespeeld gaat worden. Daarvoor is nog wel toestemming van hogerhand nodig. China meldde zaterdag voor de derde dag op rij dat er geen lokale besmettingen zijn vastgesteld.
In China zijn zo'n veertig buitenlandse basketbalprofs, voornamelijk Amerikanen, actief. Zij zullen allen na aankomst eerst veertien dagen in quarantaine moeten. "Veilig geland in Peking om het seizoen af te maken", postte Lin, voormalig speler van de New York Knicks en nu uitkomend voor de Peking Ducks, op Instagram. "De wereld heeft nu meer dan ooit basketbal nodig."
Voormalig Sacramento Kings-pointguard Pooh Jeter liet van zich horen op Twitter: "Dag 1 in China. Ik groet mijn teamgenoten van Fujian en dank ze voor hun zorgen. Nog dertien dagen te gaan."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
19 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
19 uur geleden