
Amerikaanse basketballers terug naar China voor competitie
PEKING (ANP) - Een aantal Amerikaanse basketballers, onder wie Jeremy Lin, is begonnen terug te keren naar China waar ze uitkomen voor clubs. De Chinese profcompetitie CBA ligt sinds 1 februari stil vanwege het coronavirus, maar volgens lokale media is het de bedoeling dat er vanaf 15 april weer gespeeld gaat worden. Daarvoor is nog wel toestemming van hogerhand nodig. China meldde zaterdag voor de derde dag op rij dat er geen lokale besmettingen zijn vastgesteld.
In China zijn zo'n veertig buitenlandse basketbalprofs, voornamelijk Amerikanen, actief. Zij zullen allen na aankomst eerst veertien dagen in quarantaine moeten. "Veilig geland in Peking om het seizoen af te maken", postte Lin, voormalig speler van de New York Knicks en nu uitkomend voor de Peking Ducks, op Instagram. "De wereld heeft nu meer dan ooit basketbal nodig."
Voormalig Sacramento Kings-pointguard Pooh Jeter liet van zich horen op Twitter: "Dag 1 in China. Ik groet mijn teamgenoten van Fujian en dank ze voor hun zorgen. Nog dertien dagen te gaan."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Jorinde van Klinken heeft de Nederlandse ploeg op het EK atletiek voor landen de vierde overwinning bezorgd. Ze won overtuigend het discuswerpen met 64,61 meter. Ze haalde die afstand in haar eerste poging. Mede dankzij haar maximale score van 16 punten nam de Nederlandse ploeg de leiding in de tussenstand.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - Triatlete Maya Kingma maakt de overstap naar het wielrennen. De 29-jarige Bredase sluit zich aan bij EF Education-Oatly, meldt die wielerploeg.
27 minuten geledenMADRID (ANP) - Jessica Schilder heeft bij het EK atletiek voor landenteams in Madrid het kogelstoten gewonnen. De Europees kampioene uit Volendam wist als enige de 20 meter te overbruggen: 20,14 meter. De Duitse Yemisi Ogunleye eindigde als tweede met een afstand van 19,58 en de Zweedse Fanny Roos werd derde met 19,38.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Femke Bol heeft op het EK atletiek voor landenteams met overmacht de 400 meter gewonnen. De Nederlandse topatlete klokte 49,48 seconden, een kampioenschapsrecord en maar net boven haar Nederlands outdoorrecord van 49,44.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Oostenrijk de derde tijd gereden in zijn Red Bull. Lando Norris en Oscar Piastri, de coureurs van concurrent McLaren, waren iets sneller dan de viervoudig wereldkampioen op de Red Bull Ring nabij Spielberg.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De Franse motorracer Fabio Quartararo heeft in een training vol crashes de beste tijd gereden bij de TT van Assen. Negen MotoGP-coureurs gingen onderuit op hun motor, onder wie ook kampioenschapsleider Marc Márquez.
4 uur geledenCALVIA (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de finale van het grastennistoernooi van Mallorca. De 28-jarige Nederlander rekende in de halve finale in twee sets af met de Canadees Félix Auger-Aliassime: 6-4 6-4. Hij haalde zonder setverlies de eindstrijd. Griekspoor treft zaterdag de Fransman Corentin Moutet, die de als derde geplaatste Amerikaan Alex Michelsen uitschakelde: 6-4 7-6 (3).
4 uur geleden