Amerikaanse basketballers naar halve finale op Spelen
TOKIO (ANP) - De Amerikaanse basketballers hebben een belangrijke horde op weg naar een gouden medaille op de Olympische Spelen genomen. Ze waren in de kwartfinale te sterk voor wereldkampioen Spanje (95-81).
De Amerikaanse basketballers stuiten in de halve eindstrijd op Argentinië of Australië. Ze beleefden een matige voorbereiding op de Spelen. Omdat de play-offs in eigen land pas laat eindigden, gaven meerdere sterspelers de voorkeur aan rust. Sommige ontbraken vanwege een coronabesmetting, een aantal arriveerde pas op het laatste moment in Tokio.
Eerder op deze Spelen verloren de Amerikaanse basketballers al van Frankrijk (76-83). Het was de zesde nederlaag in totaal voor de Amerikanen door de jaren heen op het evenement. Argentinië won het olympisch toernooi in 2004, sindsdien was het goud voor de Verenigde Staten.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
7 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden