Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse banken zien winst slinken door bijvullen noodfonds

Amerikaanse banken zien winst slinken door bijvullen noodfonds

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De winst van JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, is in het laatste kwartaal van 2023 afgenomen. Dat kwam doordat de bank bijna 3 miljard dollar moest storten in een fonds voor noodlijdende banken, dat uitgeput was geraakt. Hetzelfde gold voor Bank of America, de tweede bank van het land. Die zag de winst met maar liefst 56 procent dalen.

Ook Bank of America droeg namelijk bij aan het bijvullen van het noodfonds, met een bedrag voor aftrek van belastingen van 2,1 miljard dollar. Dat fonds was opgebruikt door het omvallen van de kleinere banken Silicon Valley Bank en Signature Bank begin vorig jaar. Daarnaast nam de bank nog een last van zo'n 1,6 miljard dollar, waardoor de nettowinst voor het laatste kwartaal van vorig jaar uitkwam op 3,1 miljard dollar. Een jaar eerder was dat nog 7,1 miljard dollar.

JPMorgan hield onder de streep zo'n 9,3 miljard dollar over in het vierde kwartaal, tegen iets meer dan 11 miljard dollar een jaar eerder. Ondanks die daling maakte JPMorgan in 2023 wel het winstgevendste jaar in de Amerikaanse bankengeschiedenis door als het gaat om rente-inkomsten. Die stegen voor het zevende kwartaal op rij naar recordhoogte tot ruim 24 miljard dollar. Voor het huidige jaar verwacht JPMorgan te kunnen uitkomen op 90 miljard dollar.

In het licht van de resultaten van de twee grootste banken van de VS zijn de resultaten van Wells Fargo opvallend. Die bank boekte juist meer winst als gevolg van kostenbesparingen. Verder waarschuwde Wells Fargo, in tegenstelling tot JPMorgan, dat de rente-inkomsten dit jaar juist lager kunnen uitvallen.

Meer uit Financieel

Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

57 minuten geleden
Moederbedrijf klaagt Nexperia aan in China

BEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.

1 uur geleden
Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

3 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

3 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

3 uur geleden
ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

4 uur geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

4 uur geleden