Amerikaanse banken zien winst slinken door bijvullen noodfonds
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De winst van JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, is in het laatste kwartaal van 2023 afgenomen. Dat kwam doordat de bank bijna 3 miljard dollar moest storten in een fonds voor noodlijdende banken, dat uitgeput was geraakt. Hetzelfde gold voor Bank of America, de tweede bank van het land. Die zag de winst met maar liefst 56 procent dalen.
Ook Bank of America droeg namelijk bij aan het bijvullen van het noodfonds, met een bedrag voor aftrek van belastingen van 2,1 miljard dollar. Dat fonds was opgebruikt door het omvallen van de kleinere banken Silicon Valley Bank en Signature Bank begin vorig jaar. Daarnaast nam de bank nog een last van zo'n 1,6 miljard dollar, waardoor de nettowinst voor het laatste kwartaal van vorig jaar uitkwam op 3,1 miljard dollar. Een jaar eerder was dat nog 7,1 miljard dollar.
JPMorgan hield onder de streep zo'n 9,3 miljard dollar over in het vierde kwartaal, tegen iets meer dan 11 miljard dollar een jaar eerder. Ondanks die daling maakte JPMorgan in 2023 wel het winstgevendste jaar in de Amerikaanse bankengeschiedenis door als het gaat om rente-inkomsten. Die stegen voor het zevende kwartaal op rij naar recordhoogte tot ruim 24 miljard dollar. Voor het huidige jaar verwacht JPMorgan te kunnen uitkomen op 90 miljard dollar.
In het licht van de resultaten van de twee grootste banken van de VS zijn de resultaten van Wells Fargo opvallend. Die bank boekte juist meer winst als gevolg van kostenbesparingen. Verder waarschuwde Wells Fargo, in tegenstelling tot JPMorgan, dat de rente-inkomsten dit jaar juist lager kunnen uitvallen.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
2 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
23 uur geleden