Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse banken zien winst slinken door bijvullen noodfonds

Amerikaanse banken zien winst slinken door bijvullen noodfonds

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De winst van JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, is in het laatste kwartaal van 2023 afgenomen. Dat kwam doordat de bank bijna 3 miljard dollar moest storten in een fonds voor noodlijdende banken, dat uitgeput was geraakt. Hetzelfde gold voor Bank of America, de tweede bank van het land. Die zag de winst met maar liefst 56 procent dalen.

Ook Bank of America droeg namelijk bij aan het bijvullen van het noodfonds, met een bedrag voor aftrek van belastingen van 2,1 miljard dollar. Dat fonds was opgebruikt door het omvallen van de kleinere banken Silicon Valley Bank en Signature Bank begin vorig jaar. Daarnaast nam de bank nog een last van zo'n 1,6 miljard dollar, waardoor de nettowinst voor het laatste kwartaal van vorig jaar uitkwam op 3,1 miljard dollar. Een jaar eerder was dat nog 7,1 miljard dollar.

JPMorgan hield onder de streep zo'n 9,3 miljard dollar over in het vierde kwartaal, tegen iets meer dan 11 miljard dollar een jaar eerder. Ondanks die daling maakte JPMorgan in 2023 wel het winstgevendste jaar in de Amerikaanse bankengeschiedenis door als het gaat om rente-inkomsten. Die stegen voor het zevende kwartaal op rij naar recordhoogte tot ruim 24 miljard dollar. Voor het huidige jaar verwacht JPMorgan te kunnen uitkomen op 90 miljard dollar.

In het licht van de resultaten van de twee grootste banken van de VS zijn de resultaten van Wells Fargo opvallend. Die bank boekte juist meer winst als gevolg van kostenbesparingen. Verder waarschuwde Wells Fargo, in tegenstelling tot JPMorgan, dat de rente-inkomsten dit jaar juist lager kunnen uitvallen.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

37 minuten geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

52 minuten geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

54 minuten geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

1 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

4 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

5 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

5 uur geleden