Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse banken gewild op aandelenbeurzen New York

Amerikaanse banken gewild op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse banken zijn dinsdag bij de winnaars geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers toonden zich tevreden met de kwartaalresultaten die enkele grote financiële dienstverleners op Wall Street presenteerden. Daarmee lijken de zorgen over een aantal faillissementen van middelgrote banken in de Verenigde Staten eerder dit jaar enigszins naar de achtergrond te verschuiven.

Een speciale beursindex van Amerikaanse banken won ruim 3 procent tot het hoogste niveau van de afgelopen drie maanden. Zakenbank Morgan Stanley zag de winst weliswaar teruglopen in het afgelopen kwartaal, maar deed goede zaken met zijn divisie voor vermogensbeheer. Het aandeel won 6,5 procent. Bank of America profiteerde van gestegen rentes en boekte meer winst dan analisten hadden verwacht, wat beleggers beloonden met een koerswinst van ruim 4 procent.

De algehele stemming was ook positief. De Dow-Jonesindex won 1,1 procent tot 34.951,93 punten. De bredere S&P 500 steeg 0,7 procent tot 4553,98 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq steeg 0,8 procent tot 14.353,64 punten.

Beleggers hopen dat aan de reeks renteverhogingen van centrale banken binnenkort een einde komt nu de inflatie begint te zakken. In Europa liet ECB-bestuurslid Klaas Knot weten dat het geen uitgemaakte zaak is dat de rente voor de eurozone na juli nog verder omhoog gaat. Tegelijkertijd kwam naar buiten dat verkoopcijfers van Amerikaanse winkeliers in juni minder hard waren gestegen dan economen in doorsnee hadden verwacht.

Warner Music Group kon een eerdere winst niet volledig vasthouden. Het concern achter veel muzieklabels sloot een nieuwe deal met video-app TikTok over een innigere samenwerking. Na een korte piek in de beurskoers van Warner Music zakte het aandeel weer ver terug en eindigde 0,9 procent boven de slotstand van maandag.

Lockheed Martin won bijna 2 procent. Het Amerikaanse defensieconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Beleggers lieten zich amper afschrikken door nieuws over nieuwe kartelboetes voor Apple (min 0,1 procent) en Amazon (0,6 procent) in Spanje van in totaal 194 miljoen euro.

Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent meer waard op 75,68 dollar per vat. Brentolie steeg 1,5 procent in prijs tot 79,68 dollar per vat. De euro won enig terrein en was 1,1230 dollar waard.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

48 minuten geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

1 uur geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

1 uur geleden
FT: Nederland en andere landen stellen EU begrotingsultimatum

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.

2 uur geleden
Webwinkel Shein onderuit op beurs Hongkong na cijfers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.

2 uur geleden
Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.

3 uur geleden
OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.

6 uur geleden