Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse bank Citigroup gaat 20.000 banen schrappen

Amerikaanse bank Citigroup gaat 20.000 banen schrappen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup gaat de komende jaren 20.000 banen schrappen. Dat maakte de bank bekend bij de presentatie van zijn jaarcijfers. Met de reorganisatie wil Citigroup miljarden aan kosten besparen en het rendement verbeteren.

Citigroup, na JPMorgan Chase en Bank of America de grootste bank van de Verenigde Staten, heeft een teleurstellend laatste kwartaal achter de rug. Zo ging er een verlies van 1,8 miljard dollar de boeken in, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro. Dat was het gevolg van een aantal lasten die de bank moest nemen, waaronder het aanvullen van een noodfonds voor noodlijdende banken. Dat fonds was uitgeput door het omvallen van de kleinere banken Silicon Valley Bank en Signature Bank begin vorig jaar.

Topvrouw Jane Fraser erkent dat het einde van 2023 tegenviel. Maar zij lijkt zich in een verklaring bij de jaarresultaten ook optimistisch te tonen. "Gezien hoe ver we zijn met onze vereenvoudiging en desinvesteringen, zal 2024 een keerpunt zijn." Fraser heeft haar reorganisatieplannen in september al ingezet. Daarmee wil ze onder meer de bureaucratie binnen de bank een halt toeroepen, door het aantal managementlagen fors terug te dringen.

De verwachting is dat de besparingen op middellange termijn moeten leiden tot een totale kostenpost van 51 miljard tot 53 miljard dollar. Voor het dit jaar zal de totale kostenpost volgens Citigroup nog net boven die bandbreedte liggen. Maar dat is wel al minder dan de ruim 56 miljard dollar die de bank dit jaar uitgaf.

Meer uit Financieel

Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

1 uur geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

1 uur geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

3 uur geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

3 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.

4 uur geleden
Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

4 uur geleden
Duitse vakbond naar rechter om beïnvloeding or-verkiezing Tesla

GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.

5 uur geleden