Amerikaanse bank Citigroup gaat 20.000 banen schrappen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup gaat de komende jaren 20.000 banen schrappen. Dat maakte de bank bekend bij de presentatie van zijn jaarcijfers. Met de reorganisatie wil Citigroup miljarden aan kosten besparen en het rendement verbeteren.
Citigroup, na JPMorgan Chase en Bank of America de grootste bank van de Verenigde Staten, heeft een teleurstellend laatste kwartaal achter de rug. Zo ging er een verlies van 1,8 miljard dollar de boeken in, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro. Dat was het gevolg van een aantal lasten die de bank moest nemen, waaronder het aanvullen van een noodfonds voor noodlijdende banken. Dat fonds was uitgeput door het omvallen van de kleinere banken Silicon Valley Bank en Signature Bank begin vorig jaar.
Topvrouw Jane Fraser erkent dat het einde van 2023 tegenviel. Maar zij lijkt zich in een verklaring bij de jaarresultaten ook optimistisch te tonen. "Gezien hoe ver we zijn met onze vereenvoudiging en desinvesteringen, zal 2024 een keerpunt zijn." Fraser heeft haar reorganisatieplannen in september al ingezet. Daarmee wil ze onder meer de bureaucratie binnen de bank een halt toeroepen, door het aantal managementlagen fors terug te dringen.
De verwachting is dat de besparingen op middellange termijn moeten leiden tot een totale kostenpost van 51 miljard tot 53 miljard dollar. Voor het dit jaar zal de totale kostenpost volgens Citigroup nog net boven die bandbreedte liggen. Maar dat is wel al minder dan de ruim 56 miljard dollar die de bank dit jaar uitgaf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem donderdag boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
2 uur geleden