Amerikaanse atlete Thomas met supersnelle 200 meter naar Tokio
EUGENE (ANP) - Atlete Gabby Thomas heeft zich met de winst op de 200 meter in een supersnelle tijd bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden in Eugene verzekerd van een plek op de Olympische Spelen. De 24-jarige Amerikaanse won de 200 meter in 21,61 seconden, de derde tijd ooit gelopen.
Alleen Florence Griffith-Joyner was sneller met haar wereldrecord van 21,34 uit 1988 bij de Spelen van Seoul en haar tijd van 21,56 uit de halve finales. Thomas was met haar winnende tijd twee honderdsten van een seconde sneller dan de tijd die Dafne Schippers in 2015 in Peking liep.
"Ik moet dit nog even verwerken", zei Thomas. "Dit betekent zo veel voor mij."
Jenna Prandini werd bij de kwalificatiewedstrijden tweede in 21,89 en Anavia Battle derde in 21,95. Allyson Felix, die zich eerder bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden verzekerde van een startbewijs op de 400 meter voor de Spelen van Tokio, eindigde als vijfde en greep daarmee naast een olympisch ticket op de 200 meter.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
19 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
19 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden