Amerikaanse atlete Thomas met supersnelle 200 meter naar Tokio
EUGENE (ANP) - Atlete Gabby Thomas heeft zich met de winst op de 200 meter in een supersnelle tijd bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden in Eugene verzekerd van een plek op de Olympische Spelen. De 24-jarige Amerikaanse won de 200 meter in 21,61 seconden, de derde tijd ooit gelopen.
Alleen Florence Griffith-Joyner was sneller met haar wereldrecord van 21,34 uit 1988 bij de Spelen van Seoul en haar tijd van 21,56 uit de halve finales. Thomas was met haar winnende tijd twee honderdsten van een seconde sneller dan de tijd die Dafne Schippers in 2015 in Peking liep.
"Ik moet dit nog even verwerken", zei Thomas. "Dit betekent zo veel voor mij."
Jenna Prandini werd bij de kwalificatiewedstrijden tweede in 21,89 en Anavia Battle derde in 21,95. Allyson Felix, die zich eerder bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden verzekerde van een startbewijs op de 400 meter voor de Spelen van Tokio, eindigde als vijfde en greep daarmee naast een olympisch ticket op de 200 meter.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
9 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
19 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden