Amerikaanse atlete Thomas met supersnelle 200 meter naar Tokio
EUGENE (ANP) - Atlete Gabby Thomas heeft zich met de winst op de 200 meter in een supersnelle tijd bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden in Eugene verzekerd van een plek op de Olympische Spelen. De 24-jarige Amerikaanse won de 200 meter in 21,61 seconden, de derde tijd ooit gelopen.
Alleen Florence Griffith-Joyner was sneller met haar wereldrecord van 21,34 uit 1988 bij de Spelen van Seoul en haar tijd van 21,56 uit de halve finales. Thomas was met haar winnende tijd twee honderdsten van een seconde sneller dan de tijd die Dafne Schippers in 2015 in Peking liep.
"Ik moet dit nog even verwerken", zei Thomas. "Dit betekent zo veel voor mij."
Jenna Prandini werd bij de kwalificatiewedstrijden tweede in 21,89 en Anavia Battle derde in 21,95. Allyson Felix, die zich eerder bij de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden verzekerde van een startbewijs op de 400 meter voor de Spelen van Tokio, eindigde als vijfde en greep daarmee naast een olympisch ticket op de 200 meter.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
3 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
16 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
18 uur geleden