Amerikaanse arbeidsmarkt krijgt harde klappen door coronacrisis
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in maart door de coronacrisis het sterkst gekrompen in jaren. Dat komt naar voren uit het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daarmee wordt opnieuw duidelijk dat de grootste economie ter wereld hard wordt geraakt door de virusuitbraak.
Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid verdwenen er vorige maand 701.000 banen (exclusief de landbouw). In februari was nog sprake van 275.000 nieuwe arbeidsplaatsen. Vooral in de vrijetijdssector en bij horecabedrijven gingen veel banen verloren. Hiermee zakte de werkgelegenheid verder weg dan alom werd verwacht. Economen rekenden in doorsnee op een daling met 100.000 arbeidsplaatsen.
De werkloosheid in de VS is gestegen tot 4,4 procent van 3,5 procent een maand eerder. Daarmee is de werkeloosheid terug op het niveau van 2017. De kenners waren eigenlijk uitgegaan van een toename tot 3,8 procent.
Uitkeringsaanvragen
De impact van de coronacrisis in de VS werd de afgelopen dagen al duidelijk door de grote golf aan nieuwe uitkeringsaanvragen. Bijna 10 miljoen Amerikanen hebben in de laatste twee weken een beroep gedaan op een werkloosheidsuitkering.
De situatie in de VS verslechtert door het coronavirus in rap tempo. De overheid kondigde de afgelopen dagen ook al maatregelen aan. Overigens ging het gemiddelde uurloon in maart wel met 0,4 procent omhoog. Dat was iets meer dan economen in doorsnee hadden voorzien.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
28 minuten geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
5 uur geleden