Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse arbeidsmarkt in focus op Europese beurzen

Amerikaanse arbeidsmarkt in focus op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen wordt donderdag vooral uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP. Dat rapport vormt een belangrijke indicator voor het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag op het programma staat. Ook worden later op de dag de wekelijkse aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten bekendgemaakt. De situatie op de arbeidsmarkt is van belang aangezien de werkgelegenheid een belangrijke rol speelt in het rentebeleid van de Federal Reserve.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren met een kleine winst te beginnen aan de handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters waarschijnlijk licht hoger openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen donderdag overwegend vooruit. De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus, ondanks een vertraging van de groei van de Chinese dienstensector in mei.

Uit het zogenoemde Beige Book van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve bleek dat het economisch herstel in de Verenigde Staten de afgelopen weken is versneld. Dat kwam vooral door de toegenomen vaccinatiegraad en het versoepelen van coronamaatregelen. De versnelling vond plaats ondanks complicaties in de toeleveringsketen, problemen met het vinden van geschikt personeel en oplopende prijzen.

De Verenigde Staten lieten daarnaast weten voorlopig geen landen te straffen om speciale belastingen voor internetbedrijven. Alle mogelijke extra handelsbeperkingen voor Groot-Brittannië, India, Turkije en drie EU-landen worden met zes maanden opgeschort. In de tussentijd wil de Amerikaanse overheid werken aan een oplossing van een geschil met de landen over de digitaks.

Op het Damrak kondigde Prosus aan technologieplatform Stack Overflow over te nemen voor een bedrag van ongeveer 1,8 miljard dollar. Daarmee voegt de techinvesteerder nog een onlineleerplatform toe aan zijn toch al groeiende portfolio. Stack Overflow is een onlinecommunity voor ontwikkelaars waar zij kunnen leren, hun kennis kunnen delen en hun carrière verder kunnen ontwikkelen.

IMCD deed een kleine overname in China. De chemicaliëndistributeur koopt Shanghai Yuanhe Chemicals. Een overnamesom werd niet vermeld. De Chinese distributeur van speciale coatings, textiel en inktoplossingen behaalde in 2020 een omzet van 13,2 miljoen euro. Met de overname verbetert IMCD naar eigen zeggen zijn portefeuille in China en zet het bedrijf een strategische stap in de Chinese coatingsmarkt.

De euro was 1,2193 dollar waard, tegen 1,2214 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 69,33 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent meer op 71,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Recordomzet Fastned door vakantiedrukte en nieuwe laadstations

AMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.

1 uur geleden
Werkloosheid voor vierde maand op rij stabiel op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

7 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

8 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

13 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

14 uur geleden