Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse apotheken mogen abortuspillen verkopen

Amerikaanse apotheken mogen abortuspillen verkopen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteit FDA gaat apotheken toestaan om abortuspillen te verkopen. Daardoor krijgen de Amerikanen makkelijker toegang tot abortus, nadat het Hooggerechtshof afgelopen zomer de abortusrechten in de Verenigde Staten juist inperkte.

Het gaat alleen om apotheken in staten waar abortus is toegestaan. Vrouwen die de pillen willen halen, hebben daarvoor een recept nodig van een dokter. Voorheen waren deze pillen alleen verkrijgbaar bij een beperkt aantal dokters en klinieken.

De vraag naar abortuspillen is sterk gestegen sinds de uitspraak van het Hooggerechtshof, die het landelijk recht op abortus afschafte. Veel door Republikeinen geleide staten hebben daarna de toegang tot de procedure sterk beperkt of zelfs verboden.

Meer dan de helft van de zwangerschapsbeëindigingen in de VS wordt uitgevoerd met abortuspillen.

Meer uit Buitenland

Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

54 minuten geleden
Wereldleiders staan stil bij de aanslagen van 11 september 2001

NEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.

1 uur geleden
België moet overvolle gevangenissen aanpakken, boete dreigt

GENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.

1 uur geleden
China boos over bezoek Taiwanese vicepresident aan Italië

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.

1 uur geleden
FT: Golfstaten maandag in gesprek met Iran over Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.

4 uur geleden
Republikeinen zetten Vance in de spotlight, Trump sluit af

DALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.

5 uur geleden
Celstraffen voor organisatoren Tiananmenherdenking Hongkong

HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.

5 uur geleden