Amerikaanse apotheken mogen abortuspillen verkopen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteit FDA gaat apotheken toestaan om abortuspillen te verkopen. Daardoor krijgen de Amerikanen makkelijker toegang tot abortus, nadat het Hooggerechtshof afgelopen zomer de abortusrechten in de Verenigde Staten juist inperkte.
Het gaat alleen om apotheken in staten waar abortus is toegestaan. Vrouwen die de pillen willen halen, hebben daarvoor een recept nodig van een dokter. Voorheen waren deze pillen alleen verkrijgbaar bij een beperkt aantal dokters en klinieken.
De vraag naar abortuspillen is sterk gestegen sinds de uitspraak van het Hooggerechtshof, die het landelijk recht op abortus afschafte. Veel door Republikeinen geleide staten hebben daarna de toegang tot de procedure sterk beperkt of zelfs verboden.
Meer dan de helft van de zwangerschapsbeëindigingen in de VS wordt uitgevoerd met abortuspillen.
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP/AFP) - In de Albanese hoofdstad zijn bij grote demonstraties meerdere overheidsgebouwen beschadigd. De demonstranten, veelal studenten, zijn voor de tweede dag op rij op de been om te pleiten voor betere omstandigheden op de universiteiten in het land. Ook eisen ze het vertrek van premier Edi Rama.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.
3 uur geledenESSEN (ANP/DPA) - In de Duitse stad Essen is een gevangene ontsnapt die naar een doktersafspraak werd gebracht. Twee gemaskerde mannen wisten de twee gevangenisbewaarders woensdagmiddag te overmeesteren bij de medische praktijk. De gevangene ging ervandoor op een elektrische scooter.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het is jammer dat Oekraïne de Verenigde Staten verliest als trouwe bondgenoot. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Britse presentator Piers Morgan.
6 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - Sinds zondag zijn er zeker tien schepen aangevallen in of bij de Straat van Hormuz, blijkt uit gegevens van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) en de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Dat is een recordaantal in zo'n korte periode sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische vicepremier Aleksandr Novak zegt dat Oekraïne woensdag twee olieraffinaderijen in Rusland heeft aangevallen. Oekraïne heeft deze beschuldigingen ontkend.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is een tweede geval van ebola vastgesteld, meldt het ministerie van Volksgezondheid in dat land. Het gaat om een naaste van de 40-jarige zakenman bij wie een week eerder ebola werd vastgesteld.
8 uur geleden