Amerikaanse apotheken mogen abortuspillen verkopen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteit FDA gaat apotheken toestaan om abortuspillen te verkopen. Daardoor krijgen de Amerikanen makkelijker toegang tot abortus, nadat het Hooggerechtshof afgelopen zomer de abortusrechten in de Verenigde Staten juist inperkte.
Het gaat alleen om apotheken in staten waar abortus is toegestaan. Vrouwen die de pillen willen halen, hebben daarvoor een recept nodig van een dokter. Voorheen waren deze pillen alleen verkrijgbaar bij een beperkt aantal dokters en klinieken.
De vraag naar abortuspillen is sterk gestegen sinds de uitspraak van het Hooggerechtshof, die het landelijk recht op abortus afschafte. Veel door Republikeinen geleide staten hebben daarna de toegang tot de procedure sterk beperkt of zelfs verboden.
Meer dan de helft van de zwangerschapsbeëindigingen in de VS wordt uitgevoerd met abortuspillen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. Eerder zei Iran een Amerikaanse F-35 te hebben neergehaald, maar op beelden lijkt het eerder te gaan om een F-15.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
56 minuten geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
4 uur geleden