Amerikaanse ambassadeur: rust in vrede, mijn mede-Fries
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland Pete Hoekstra heeft op Twitter laten weten de dood van voormalig VNO-NCW-voorman Hans de Boer te betreuren. "Hans zei ooit tegen me: 'Ik kom uit Friesland en daar komen niet veel diplomaten vandaan" (vanwege hun directheid). Misschien hield ik daarom van hem. Rust in vrede, mijn mede-Fries. Je zal enorm worden gemist."
Hoekstra, die in Groningen werd geboren maar op 3-jarige leeftijd naar de Verenigde Staten verhuisde, condoleert verder De Boers vrouw Klaske en hun kinderen. De Boer overleed maandag op 66-jarige leeftijd als gevolg van een hersenbloeding een paar dagen eerder.
Ook vanuit de Europese ondernemersorganisatie BusinessEurope in Brussel is gereageerd op het overlijden van De Boer. "We verliezen niet alleen een geweldige zakelijke leider, maar vooral ook een geweldige vriend", laat BusinessEurope-president Pierre Gataz weten. De Boer was niet alleen voorzitter van VNO-NCW in Nederland, maar ook vicepresident bij de Europese organisatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
9 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.
11 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.
11 uur geleden