Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse ambassadeur in China stapt op

Amerikaanse ambassadeur in China stapt op

PEKING (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in China is maandag opgestapt. Waarom hij ermee ophoudt, is niet bekendgemaakt.

Minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zei op Twitter dat Branstad in 2016 door president Donald Trump werd gekozen vanwege "zijn ervaring en goede relatie met China". De ambassadeur was de gouverneur van Iowa toen Trump hem vroeg om naar China te gaan. Branstad kent de Chinese president Xi Jinping al sinds 1985. Dat was een belangrijke reden voor zijn aanstelling.

China was in 2016 ook blij met de komst van Branstad, maar zijn periode in Peking is vooral gekenmerkt door de felle handelsoorlog tussen China en de VS. De relatie tussen Peking en Washington is de laatste jaren flink bekoeld.

Vorige week wees het Chinese staatsmedium de China People's Daily nog een ingezonden column van Branstad af. Hij haalde uit naar China en zei dat het land de Amerikaanse openheid misbruikt. Het stuk werd niet geplaatst, omdat de ambassadeur volgens de krant "leugens verspreidde".

Meer uit Buitenland

Rusland houdt grote oefening met nucleair arsenaal

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.

1 uur geleden
Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

4 uur geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

7 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

8 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

8 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

9 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

11 uur geleden