Amerikaanse ambassadeur in China stapt op
PEKING (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in China is maandag opgestapt. Waarom hij ermee ophoudt, is niet bekendgemaakt.
Minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zei op Twitter dat Branstad in 2016 door president Donald Trump werd gekozen vanwege "zijn ervaring en goede relatie met China". De ambassadeur was de gouverneur van Iowa toen Trump hem vroeg om naar China te gaan. Branstad kent de Chinese president Xi Jinping al sinds 1985. Dat was een belangrijke reden voor zijn aanstelling.
China was in 2016 ook blij met de komst van Branstad, maar zijn periode in Peking is vooral gekenmerkt door de felle handelsoorlog tussen China en de VS. De relatie tussen Peking en Washington is de laatste jaren flink bekoeld.
Vorige week wees het Chinese staatsmedium de China People's Daily nog een ingezonden column van Branstad af. Hij haalde uit naar China en zei dat het land de Amerikaanse openheid misbruikt. Het stuk werd niet geplaatst, omdat de ambassadeur volgens de krant "leugens verspreidde".
Meer uit Buitenland
SACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.
2 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.
5 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Stephen Miller aangesteld als nieuwe stafchef. Dat meldt de Amerikaanse president op Truth Social. Miller, nu nog plaatsvervangend stafchef, vervangt Susie Wiles, die sinds januari 2025 die functie bekleedde. Wiles krijgt een functie binnen Trumps politieke organisatie. Miller vervangt haar vanaf komende maandag.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."
12 uur geledenTAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
14 uur geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
14 uur geleden