Amerikaanse ambassadeur in China stapt op
PEKING (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in China is maandag opgestapt. Waarom hij ermee ophoudt, is niet bekendgemaakt.
Minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zei op Twitter dat Branstad in 2016 door president Donald Trump werd gekozen vanwege "zijn ervaring en goede relatie met China". De ambassadeur was de gouverneur van Iowa toen Trump hem vroeg om naar China te gaan. Branstad kent de Chinese president Xi Jinping al sinds 1985. Dat was een belangrijke reden voor zijn aanstelling.
China was in 2016 ook blij met de komst van Branstad, maar zijn periode in Peking is vooral gekenmerkt door de felle handelsoorlog tussen China en de VS. De relatie tussen Peking en Washington is de laatste jaren flink bekoeld.
Vorige week wees het Chinese staatsmedium de China People's Daily nog een ingezonden column van Branstad af. Hij haalde uit naar China en zei dat het land de Amerikaanse openheid misbruikt. Het stuk werd niet geplaatst, omdat de ambassadeur volgens de krant "leugens verspreidde".
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
10 minuten geledenCORTONA (ANP) - Bij een overval op een wijnhuis in de Italiaanse regio Toscane zijn ongeveer 30.000 flessen buitgemaakt, melden Italiaanse media als La Repubblica en ANSA. Samen hebben die een waarde van zo'n 5 miljoen euro.
12 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "ten diepste verontwaardigd" over het nieuws dat zijn voorganger Gerhard Schröder woensdag de 74e verjaardag van de Russische president Vladimir Poetin heeft bijgewoond. Een woordvoerder van Merz noemt het "ronduit immoreel" dat Schröder op de uitnodiging is ingegaan.
35 minuten geledenPODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Russische luchtaanvallen hebben het Oekraïense elektriciteitsnet "uitgebreide schade" toegebracht, zegt president Volodymyr Zelensky. "Herstelwerk gaat de klok rond door."
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Vrede die is toegekend aan Navanethem Pillay, oud-rechter van het Internationaal Strafhof (ICC), is extra belangrijk gezien de huidige aanvallen op het internationaal recht. Dat stelt ICC-voorzitter Tomoko Akane in een verklaring.
1 uur geleden