
Amerikaanse ambassadeur hijst vlag bij residentie in Damascus
DAMASCUS (ANP/AFP) - De gezant van de VS Thomas Barrack heeft in Damascus de Amerikaanse vlag gehesen voor de residentie van de ambassadeur van het land. In gezelschap van onder anderen de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani markeerde de plechtigheid een erg belangrijke toenadering tussen de twee landen.
In het jaar na het uitbreken van de Syrische burgeroorlog in 2011 tijdens het regime van Bashar al-Assad sloten de VS hun ambassade en riepen de toenmalige ambassadeur terug.
Barrack is de huidige Amerikaanse ambassadeur in Ankara en is daarnaast op 23 mei benoemd als speciale gezant voor Syrië. Het is zijn eerste bezoek aan Syrië in deze functie. Er zijn in de jaren sinds 2012 wel Amerikaanse gezanten voor Syrië geweest, maar die bezochten het land nooit.
De dictatuur van Assad viel in december door toedoen van extremistische soennitische strijdgroepen, vooral de Hayat Tahrir al-Sham van de huidige leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa.
Meer uit Buitenland
BLATTEN (ANP/DPA) - Na de verwoesting van het Zwitserse dorp Blatten door een lawine bereiden meer dorpen in het dal zich voor op een evacuatie. Het gevaar dat Steg-Hohtenn en Gampel-Bratsch ook worden getroffen door een stortvloed ijs, modder en stenen is zo groot dat de inwoners worden gevraagd om hun spullen klaar te hebben zodat ze zo snel mogelijk hun huis kunnen verlaten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie is zaterdag met 5400 mensen op de been in Parijs en voorsteden naar aanleiding van de finale van Champions League, die Paris Saint-Germain (PSG) in München tegen Inter Milaan speelt. De enorme inzet moet eventuele ongeregeldheden tijdens of na de wedstrijd bezweren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een bezoek aan Singapore aangedrongen op een hardere lijn van Europese landen tegen Israël. Indien Israël "in de komende uren of dagen" niet reageert op de rampzalige humanitaire toestand in de Gazastrook, moet het gezamenlijke standpunt van Europa worden aangescherpt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump is van plan de wapenverkoop aan Taiwan op te schroeven. Daarmee wil Washington een krachtig signaal afgeven aan China, dat de militaire druk op het democratisch bestuurde eiland opvoert. Dat melden twee Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Klimaatactiviste Greta Thunberg vertrekt zondag samen met andere activisten per schip richting Gaza, als protest tegen de Israëlische militaire campagne en de humanitaire situatie in het gebied. Dat meldt de Frans-Palestijnse Europarlementariër Rima Hassan, die ook meereist.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Een Hamas-functionaris stelt dat het Amerikaanse voorstel voor een wapenstilstand in de Gazastrook niet voldoet aan de eisen van de groepering, waaronder over het stoppen van de oorlog en de honger in het gebied. Het plan wordt volgens hem nog verder bestudeerd.
12 uur geledenLISSABON (ANP/DPA) - Luís Montenegro is opnieuw benoemd tot premier van Portugal, na de vervroegde verkiezingen van 18 mei. Zijn centrumrechtse Democratische Alliantie (AD) werd de grootste, maar behaalde geen absolute meerderheid.
12 uur geleden