Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse agente vervolgd voor doodschieten zwarte man

Amerikaanse agente vervolgd voor doodschieten zwarte man

MINNEAPOLIS (ANP) - De agente die zondag in de Amerikaanse plaats Brooklyn Center een zwarte arrestant doodschoot, wordt vervolgd voor doodslag. Ze is woensdagochtend aangehouden en moet bij een veroordeling maximaal tien jaar de gevangenis in.

De witte agente, Kim Potter, schoot Daunte Wright (20) dood toen hij zich verzette tegen zijn arrestatie. Hij werd in zijn auto aan de kant gezet na een verkeersovertreding, maar aangehouden vanwege een uitstaand arrestatiebevel. Volgens de lokale politiechef zag Potter haar vuurwapen aan voor haar stroomstootwapen.

Wrights dood leidde in de dagen daarna tot gewelddadige protesten in de voorstad van Minneapolis, ook nadat Potter en haar chef onder druk ontslag hadden genomen. De onrust in Brooklyn Center vindt plaats op het moment dat Minneapolis in het teken staat van het proces tegen een witte agent die verdacht wordt van het doden van een zwarte arrestant, George Floyd.

De dood van Floyd en andere zwarte Amerikanen leidde vorig jaar in de Verenigde Staten tot grote onrust en massale protesten tegen politiegeweld en racisme. Ook in de rest van de wereld werden Black Lives Matter-protesten gehouden.

Meer uit Buitenland

Belgische ex-premier De Croo wordt chef VN-ontwikkelingsprogramma

NEW YORK (ANP/BELGA) - De Belgische oud-premier Alexander De Croo is voorgedragen als hoofd van het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP). Volgens persbureau Belga moet zijn benoeming nog worden goedgekeurd door het bestuur van UNDP en door de Algemene Vergadering van de VN, maar dat zouden formaliteiten zijn.

38 minuten geleden
EU-parlement stemt in met nieuwe rijbewijsregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe rijbewijsregels in de Europese Unie. Zo zijn EU-rijbewijzen voor auto's en motoren straks vijftien jaar geldig. Ook komt er een nieuw digitaal rijbewijs. Dat vervangt niet het fysieke rijbewijs, maar beide zullen geldig zijn, hebben de parlementariërs vastgesteld.

1 uur geleden
Amerikaanse vicepresident JD Vance aangekomen in Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is aangekomen in Israël. Hij komt daar om verder te praten over het wankele staakt-het-vuren in de Gazastrook en de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand, dat tot stand kwam via een Amerikaans twintigpuntenplan.

1 uur geleden
Kremlin: nog geen datum voor ontmoeting Poetin en Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het is nog onduidelijk wanneer de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump elkaar opnieuw ontmoeten voor een gesprek over de oorlog in Oekraïne. Niemand heeft een datum genoemd, aldus het Kremlin.

1 uur geleden
Europese leiders steunen in verklaring Trumps Oekraïne-standpunt

BRUSSEL (ANP) - Een groep Europese leiders heeft een gezamenlijke verklaring uitgegeven over de oorlog in Oekraïne en de pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om die te beëindigen. Ze schrijven Trump te steunen, maar benadrukken ook dat grenzen niet door geweld mogen worden aangepast.

3 uur geleden
21 jaar gevangenisstraf voor neerschieten Slowaakse premier Fico

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De man die vorig jaar de Slowaakse premier Robert Fico heeft neergeschoten, heeft een gevangenisstraf van 21 jaar gekregen. Hij is veroordeeld voor onder meer terrorisme, omdat het volgens de rechter zijn bedoeling was het "goede functioneren van de regering te stoppen".

3 uur geleden
Franse oud-president Sarkozy begint aan gevangenisstraf

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy is dinsdag aangekomen bij de Parijse gevangenis waar hij een celstraf van vijf jaar moet uitzitten voor criminele samenzwering. Hij moet het hoger beroep in gevangenschap afwachten.

4 uur geleden