Amerikaanse agent bekent schuld in zaak dood zwarte arrestant
MEMPHIS (ANP/RTR) - Een van de vijf zwarte agenten die betrokken waren bij de arrestatie van de zwarte man Tyre Nichols begin vorig jaar, bekent schuld in de zaak rondom zijn dood. De agent, Emmitt Martin, is de tweede politieagent die schuld heeft bekend en moet mogelijk getuigen tegen zijn oud-collega's.
De 29-jarige Nichols werd op 7 januari 2023 bij zijn arrestatie na een verkeerscontrole geschopt en geslagen met een wapenstok. Hij overleed drie dagen later aan zijn verwondingen.
Martin pleitte schuldig aan twee van de vier aanklachten tegen hem, waaronder ook het knoeien met bewijsmateriaal. "Gedreven door woede gebruikte Martin buitensporig geweld, gedreven door angst probeerde hij het te verbergen", zei zijn advocaat vrijdag in een e-mail. Over eventuele getuigenissen tegen zijn oud-collega's zei de advocaat niets. Martin zou door zijn schuldbekentenis maximaal veertig jaar celstraf kunnen krijgen.
Ophef
In november gaf een van de vier andere agenten, Desmond Mills, al toe schuldig te zijn in ruil voor strafverlaging. Hij stevende bij veroordeling af op een levenslange gevangenisstraf, en zou akkoord zijn gegaan met vijftien jaar celstraf, meldden Amerikaanse media.
De vijf agenten zeiden eerder allemaal nog onschuldig te zijn. De zaak leidde net als eerdere incidenten met buitensporig politiegeweld tegen zwarte Amerikanen tot ophef in de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
26 minuten geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
3 uur geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
3 uur geleden