Amerikaanse agent bekent schuld in zaak dood zwarte arrestant
MEMPHIS (ANP/RTR) - Een van de vijf zwarte agenten die betrokken waren bij de arrestatie van de zwarte man Tyre Nichols begin vorig jaar, bekent schuld in de zaak rondom zijn dood. De agent, Emmitt Martin, is de tweede politieagent die schuld heeft bekend en moet mogelijk getuigen tegen zijn oud-collega's.
De 29-jarige Nichols werd op 7 januari 2023 bij zijn arrestatie na een verkeerscontrole geschopt en geslagen met een wapenstok. Hij overleed drie dagen later aan zijn verwondingen.
Martin pleitte schuldig aan twee van de vier aanklachten tegen hem, waaronder ook het knoeien met bewijsmateriaal. "Gedreven door woede gebruikte Martin buitensporig geweld, gedreven door angst probeerde hij het te verbergen", zei zijn advocaat vrijdag in een e-mail. Over eventuele getuigenissen tegen zijn oud-collega's zei de advocaat niets. Martin zou door zijn schuldbekentenis maximaal veertig jaar celstraf kunnen krijgen.
Ophef
In november gaf een van de vier andere agenten, Desmond Mills, al toe schuldig te zijn in ruil voor strafverlaging. Hij stevende bij veroordeling af op een levenslange gevangenisstraf, en zou akkoord zijn gegaan met vijftien jaar celstraf, meldden Amerikaanse media.
De vijf agenten zeiden eerder allemaal nog onschuldig te zijn. De zaak leidde net als eerdere incidenten met buitensporig politiegeweld tegen zwarte Amerikanen tot ophef in de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israël en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".
3 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.
5 minuten geledenBERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
54 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De politie in Abu Dhabi heeft meer dan honderd arrestaties verricht voor het filmen van incidenten en het verspreiden van "misleidende" informatie tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om 109 mensen met uiteenlopende nationaliteiten, staat in een verklaring.
56 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
5 uur geleden