Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse actrice Olivia de Havilland (104) overleden

Amerikaanse actrice Olivia de Havilland (104) overleden

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse actrice Olivia de Havilland is op 104-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat heeft onder meer de BBC zondag bekendgemaakt. De Havilland was een van de laatste sterren van de gouden Hollywood-generatie. Ze speelde in bijna vijftig films, waaronder in Gone with the Wind (1939). In de jaren 30 en 40 was Errol Flynn regelmatig haar tegenspeler.

De Havilland, die sinds 1960 in Parijs woonde, werd geboren in Tokio. Haar Britse moeder was Lilian Fontaine, eveneens actrice. In 1918 verhuisde de familie naar de VS, waar Olivia in 1935 begon met acteren. Haar jongere zus, Joan Fontaine, volgde dat voorbeeld en zou ook wereldberoemd worden. Ze kregen beiden een Oscar voor beste actrice, maar hadden als elkaars concurrenten geen al te beste relatie. Fontaine overleed in 2013.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij grote Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Verschillende Oekraïense steden zijn in de nacht van woensdag op donderdag getroffen door een golf van Russische raketaanvallen en drone-aanvallen. Daarbij zijn zeker twee doden en zestien gewonden gevallen, meldt het militaire hoofd van Kyiv, Tymur Tkatsjenko.

1 uur geleden
Grote natuurbrand teistert Zuid-Frankrijk

HÉRAULT EN AUDE (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk woedt een grote natuurbrand, waardoor tientallen mensen moesten worden geëvacueerd. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de vlammenzee in de departementen Hérault en Aude te bestrijden.

1 uur geleden
Aantal gevallen van ebola in Congo loopt op tot ruim 1400

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1406. Daarvan stierven tot nu toe 438 mensen, meldt de Congolese regering.

1 uur geleden
Dode bij aanslagen op Griekse politici

THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.

8 uur geleden
Amerikaanse denktank: 2 miljoen slachtoffers in oorlog Oekraïne

NEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.

8 uur geleden
Klimmers hangen spandoek aan spits van Empire State Building

NEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.

9 uur geleden
Bijna 2300 doden door aardbevingen Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.

9 uur geleden