Amerikaanse actrice Olivia de Havilland (104) overleden
PARIJS (ANP) - De Amerikaanse actrice Olivia de Havilland is op 104-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat heeft onder meer de BBC zondag bekendgemaakt. De Havilland was een van de laatste sterren van de gouden Hollywood-generatie. Ze speelde in bijna vijftig films, waaronder in Gone with the Wind (1939). In de jaren 30 en 40 was Errol Flynn regelmatig haar tegenspeler.
De Havilland, die sinds 1960 in Parijs woonde, werd geboren in Tokio. Haar Britse moeder was Lilian Fontaine, eveneens actrice. In 1918 verhuisde de familie naar de VS, waar Olivia in 1935 begon met acteren. Haar jongere zus, Joan Fontaine, volgde dat voorbeeld en zou ook wereldberoemd worden. Ze kregen beiden een Oscar voor beste actrice, maar hadden als elkaars concurrenten geen al te beste relatie. Fontaine overleed in 2013.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
9 uur geleden