Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse aanklager bindt strijd aan met vuurwapenorganisatie

Amerikaanse aanklager bindt strijd aan met vuurwapenorganisatie

NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Amerikaanse aanklagers binden de strijd aan met de organisatie die een groot verdediger is van wapenbezit voor Amerikaanse burgers, de politiek invloedrijke National Rifle Association (NRA). De kwestie is financieel wanbeheer.

De aanklager van de staat New York, Letitia James, streeft naar een ontbinding van de NRA, de grootste en machtigste wapenlobby in de Verenigde Staten. Leiders van de roemruchte organisatie sluisden miljoenen dollars weg voor persoonlijk gebruik en om voormalige medewerkers te laten zwijgen of loyaal te laten zijn, aldus James na 18 maanden onderzoek. Ze spreekt over jarenlange fraude en misbruik. NRA-leider Wayne LaPierre en anderen gebruikten de organisatie als hun eigen spaarvarken, stelde de aanklager.

Ze betaalden met geld uit de kas familiereizen naar de Bahama's, privévliegtuigen en dure maaltijden. In drie jaar werd er 64 miljoen dollar doorheen gejaagd. De non-profitorganisatie had een overschot, maar kampt nu met een tekort.

Bitter gevecht

De aanklager is van de Democratische partij, de rivaal van de Republikeinen van president Trump. Waarnemers voorzien een bitter gevecht. De NRA, die Trump fanatiek ondersteunt, wordt door conservatieven vereerd als een voorvechter van het Amerikaanse grondwettelijke recht om wapens te houden en te dragen. De tegenstanders zien de NRA als symbool van ongebreideld wapengeweld, waardoor elk jaar talloze slachtoffers vallen.

Tegelijkertijd met die in New York kondigde een aanklager in de hoofdstad Washington stappen aan tegen de NRA wegens financieel gerommel. De organisatie heeft haar hoofdkantoor in de buurt, en is in New York geregistreerd.

In een eerste reactie op de aanklachten moedigde president Trump de NRA aan naar Texas te verhuizen.

De aanklager in New York slaagde er vorig jaar in een stichting van Trump tot ontbinding te dwingen.

Meer uit Buitenland

Canadese premier wil samenwerking met Japan versterken

TOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.

43 minuten geleden
Israëlische luchtmacht vernietigt ondergrondse bunker Khamenei

TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.

1 uur geleden
EU schort visumvrij reizen voor Georgische diplomaten op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

1 uur geleden
Krant: Rusland helpt Iran Amerikaanse doelen te lokaliseren

WASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".

1 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen in Koerdische regio in Irak

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.

1 uur geleden
Cyprus lonkt weer naar NAVO na Iraanse aanvallen

NICOSIA (ANP) - Cyprus maakt zich op voor nieuwe pogingen om lid te worden van de NAVO nu het wordt bestookt met Iraanse drones. "Als het kon, zouden we morgen al een aanvraag indienen", zegt president Nikos Christodoulides.

2 uur geleden
Eurocommissaris: EU moet productie raketverdediging verhogen

WARSCHAU (ANP) - De EU moet de productie van luchtafweer- en antiballistische raketten fors verhogen, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius vrijdag in Polen. Door de Iraanse crisis is dat volgens hem nog urgenter geworden. De Amerikanen zijn niet in staat om voldoende van deze raketten te leveren voor zowel de Golfstaten, als het Amerikaanse leger als voor Oekraïne, zei Kubilius.

2 uur geleden