Amerikaans zonne-energieconcern SunPower vraagt faillissement aan
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - SunPower, een prominente speler in de Amerikaanse zonne-energiebranche, heeft faillissement aangevraagd. Het bedrijf kampt na een reeks financiële tegenslagen met torenhoge schulden, in totaal ongeveer 2 miljard dollar. Ook slaagde de ooit zo geliefde onderneming uit San Jose, Californië er niet in nieuwe financiering aan te trekken.
SunPower moest in de afgelopen jaren werknemers ontslaan om kosten te besparen en bleef in gebreke bij een kredietovereenkomst met de bank. De accountant vertrok en de topman van het bedrijf werd vervangen, in een poging de onderneming te herstructureren.
Het concern kampte ook met tegenwind in de sector van zonne-energie. De hoge rentetarieven en een kleinere subsidiepot in Californië, de grootste markt van de branche in de Verenigde Staten, zetten een rem op de groei van het bedrijf. De verwachting was juist dat SunPower enorm zou profiteren van de klimaatwet van president Joe Biden van enkele jaren geleden. Het Franse energieconcern TotalEnergies is een van de grootaandeelhouders.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
16 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
17 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
18 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
20 uur geleden