Amerikaans Warner Music neemt Nederlands platenlabel Cloud 9 over
AMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse muziekconcern Warner Music neemt het Nederlandse platenlabel Cloud 9 Recordings over. Dat maakte Cloud 9 donderdag bekend. Het bedrijf heeft artiesten als Claude, Snelle, Jaap Reesema, Kris Kross Amsterdam en Turfy Gang onder contract.
"De overname is het startschot van een intensieve samenwerking van beide labels, onder leiding van Niels Walboomers. Medeoprichter Raymond van Vliet zal aanblijven als President van Cloud 9 Recordings", aldus het label. Volgens het bedrijf was Snelle in 2020 de meest gestreamde artiest op Spotify in Nederland. "In 2022 was dat Antoon die dat jaar tevens de succesvolste artiest in de Nederlandse Top 40 was. Deze eer viel in 2023 toe aan Claude", aldus Cloud 9, dat twintig jaar geleden werd opgericht in Amsterdam.
Warner heeft ook een deal gesloten met uitgever Blue Skies Publishing, opgericht door Van Vliet. Deze uitgever vertegenwoordigt rond de honderd auteurs en is tevens eigenaar van diverse catalogi met meer dan honderd Top 40 hits van onder meer Dolly Dots, Luv' en Willeke Alberti. "Blue Skies Publishing blijft het volledige creatieve traject beheren met het huidige team", meldt de onderneming.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.
17 minuten geledenHAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
8 uur geleden