Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans Warner Music neemt Nederlands platenlabel Cloud 9 over

Amerikaans Warner Music neemt Nederlands platenlabel Cloud 9 over

AMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse muziekconcern Warner Music neemt het Nederlandse platenlabel Cloud 9 Recordings over. Dat maakte Cloud 9 donderdag bekend. Het bedrijf heeft artiesten als Claude, Snelle, Jaap Reesema, Kris Kross Amsterdam en Turfy Gang onder contract.

"De overname is het startschot van een intensieve samenwerking van beide labels, onder leiding van Niels Walboomers. Medeoprichter Raymond van Vliet zal aanblijven als President van Cloud 9 Recordings", aldus het label. Volgens het bedrijf was Snelle in 2020 de meest gestreamde artiest op Spotify in Nederland. "In 2022 was dat Antoon die dat jaar tevens de succesvolste artiest in de Nederlandse Top 40 was. Deze eer viel in 2023 toe aan Claude", aldus Cloud 9, dat twintig jaar geleden werd opgericht in Amsterdam.

Warner heeft ook een deal gesloten met uitgever Blue Skies Publishing, opgericht door Van Vliet. Deze uitgever vertegenwoordigt rond de honderd auteurs en is tevens eigenaar van diverse catalogi met meer dan honderd Top 40 hits van onder meer Dolly Dots, Luv' en Willeke Alberti. "Blue Skies Publishing blijft het volledige creatieve traject beheren met het huidige team", meldt de onderneming.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

10 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

11 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

13 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

13 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

14 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

14 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

14 uur geleden