Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans stel op Schiphol opgepakt op verdenking mensensmokkel

Amerikaans stel op Schiphol opgepakt op verdenking mensensmokkel

AMSTERDAM (ANP) - Een Amerikaans paar is zondag op Schiphol aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Het stel begeleidde een Kazachs gezin dat naar Nederland vloog om asiel aan te vragen. Dat bevestigt de Koninklijke Marechaussee maandag na berichtgeving door NRC.

De marechaussee doet geen mededelingen over de identiteit van de Amerikanen, maar volgens de Chinese mensenrechtenorganisatie ChinaAid gaat het om Michael Horowitz en Devra Marcus. Horowitz was een belangrijke medewerker van president Ronald Reagan.

Het Amerikaanse stel zit vast. Het Kazachse gezin dat door de Amerikanen werd begeleid, gaat de asielprocedure in. Volgens ChinaAid gaat het om de vrouw en kinderen van de Kazachse activist Serikzjan Bilasj. De mensenrechtenorganisatie stelt dat de autoriteiten van Kazachstan Serikzjan Bilasj als terrorist bestempelden en hem in 2019 een tijd gevangen hielden. Hij zou de toestand van Kazachen en Oeigoeren in concentratiekampen in de Chinese provincie Xinjiang aan de kaak hebben gesteld. Volgens ChinaAid verliet de activist in 2019 Kazachstan en leeft hij sindsdien gescheiden van zijn gezin.

Onrechtvaardig

Bob Fu, voorzitter van ChinaAid, riep de Nederlandse regering op Twitter op het Amerikaanse paar direct vrij te laten. Hij noemde de arrestaties ongerechtvaardigd en stelde dat het stel beloond zou moeten worden voor hun pogingen een Kazachs gezin te redden.

In Kazachstan brak afgelopen week op grote schaal geweld uit. Dit gebeurde na een forse verhoging van de brandstofprijzen. In eerste instantie waren de protesten vreedzaam, maar de sfeer sloeg om. Betogers bestormden onder meer overheidsgebouwen in Almaty, de grootste stad van het land. Volgens de autoriteiten zijn inmiddels bijna 8000 mensen gearresteerd vanwege de onrust. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van het Centraal-Aziatische land zegt dat islamitische extremisten betrokken waren bij de ongeregeldheden.

Meer uit Binnenland

Zoektocht naar vermiste Mick uit Helmond gaat verder

HELMOND (ANP) - In de omgeving van Helmond in Noord-Brabant zoeken hulpdiensten zaterdag verder naar de 19-jarige Mick die sinds 2 januari vermist is. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.

35 minuten geleden
KNMI breidt code oranje om gladheid uit

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje uitgebreid naar de provincies Noord- en Zuid-Holland en Noord-Brabant. Eerder zaterdagochtend was die waarschuwing wegens gladheid al uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland.

3 uur geleden
Code oranje in Utrecht en Gelderland om gladheid door sneeuw

DE BILT (ANP) - In een strook over het midden van het land kan zaterdagochtend plaatselijk 5 tot 10 centimeter sneeuw vallen. Het KNMI heeft daarom code oranje uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland. In de rest van het land geldt code geel.

3 uur geleden
Zoekactie naar 19-jarige in Helmond beëindigd, zaterdag verder

HELMOND (ANP) - De zoektocht naar de 19-jarige man die vermist is in Helmond is vrijdagavond beëindigd. Zaterdag wordt er opnieuw gezocht, meldt de politie, die mensen in de omgeving oproept naar hem uit te kijken.

10 uur geleden
Vermiste 19-jarige met verstandelijke beperking nog niet gevonden

HELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.

15 uur geleden
Arriva verlengt perroncontroles in Emmen tegen zwartrijden

EMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.

16 uur geleden
Roemer vraagt meer aandacht voor mensen buiten de samenleving

MAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.

16 uur geleden