Amerikaans staatspostbedrijf steekt miljarden in elektrisch rijden
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse staatspostbedrijf United States Postal Service trekt bijna 10 miljard dollar, omgerekend 9,4 miljard euro, uit voor de koop van tienduizenden elektrische voertuigen om post te bezorgen. De federale dienst is van plan tegen 2028 voor zijn bezorgingsvloot 66.000 elektrische postbusjes aan te schaffen.
Met de investering wil US Postal de uitstoot door zijn bezorgdiensten terugdringen. Er worden nu 45.000 elektrisch aangedreven busjes gekocht van het bedrijf Oshkosh. De rest moet komen van andere bedrijven. De voertuigen moeten ook helpen bij het verlagen van het brandstofverbruik en bijdragen aan schone lucht in Amerikaanse woonwijken.
US Postal heeft momenteel een vloot van meer dan 220.000 oudere bezorgvoertuigen. Die bezorgen zes dagen in de week post op 163 miljoen adressen in de Verenigde Staten. Het is de bedoeling dat de vloot op termijn helemaal elektrisch wordt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
4 uur geleden